Epic Scale logo

Epic Scale

Organizace a stejnojmenný počítačový program. Pracuje s nevyužívaným výpočetním výkonem počítače, kterým dle svých informací podporuje dobročinné aktivity.

Epic Scale je aplikace společnosti Epic Scale, Inc., která pracuje na pozatí počítače a nevyužitý výpočetní výkon využívá v síti propojených počítačů k vydělávání finančních prostředků. Těmi, podle svých webových stránek poté podporuje dobročinné a charitativní aktivity.

Na domovské webové stránce společnosti Epic Scale, Inc. (www.epicscale.com) se bohužel o společnosti ani jejích aktivitách mnoho nedozvíme.

Domovská stránka Epic Scale

Úvodní část domovské stránky Epic Scale

Princip fungování aplikace Epic Scale

Dle informací na webu i od samotné společnosti, aplikace Epic Scale se aktivuje při nečinnosti uživatele a využívá tak výpočetní výkon počítače (zejména procesoru) k výpočtům. Má se jednat o řešení problémů spojených s předpovědí počasí, fyzikálních simulací a kryptografií. U té se jedná o těžbu tzv. virtuálních kryptoměn, zejména BitCoinů. Dle hlášení samotných uživatelů, se do počítače nainstaloval program právě pro těžbu BitCoinů a při nečinnosti uživatele byl schopen vytížit procesor počítače na 96 %.

Princip fungování Epic Scale

Princip fungování Epic Scale, jak ho uvádí na svých stránkách

Spojení s programem uTorrent

Mediální pozornosti na Internetu se společnosti dostalo 5.3.2015, kdy uživatel programu uTorrent na diskuzním fóru tohoto BitTorrentového klienta informoval, že se mu spolu s upgradem programu (na verzi 3.4.2 sestavení 28913) do počítače bez jeho vědomí nainstalovala aplikace Epic Scale. Samotná společnost BitTorrent Inc., tvůrce uTorrentu, ale toto popírá a říká, že při instalaci se objeví vždy dialogové okno s možností instalaci partnerských programů povolit, či zakázat. Inkriminovaný příspěvek a účet tohoto uživatele byl z diskuzního fóra odstraněn, zůstává ale archivován zde.

Velmi brzy poté, co se informace o tiché instalaci aplikace Epic Scale rozšířila na webu, se na internetu objevila novější verze programu uTorrent (3.4.2 sestavení 38913). Dle našich testů při své instalaci nabízí i aplikaci Epic Scale, její instalaci je ale možno nedovolit. Ve výchozím nastavení se ale nainstaluje.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *