multiplayer-logo

multiplayer

V překladu hra pro více hráčů, přičemž existuje několik typů multiplayerových her. Nejzákladnější rozdělení spočívá v tom, zda-li proti dalším hráčům hrajete na jednom PC či konzoli (zkrátka za jejich fyzické přítomnosti), nebo po síti. Minimálním počtem ke hře, aby se mohla nazývat multiplayer, jsou dva účastníci.

Multiplayer bývá většinou přítomen jako bonus k single-playerové kampani. Hojně bývá využíván u sportovních, závodních a akčních či strategických her, hlavně co se týče hraní přes Internet – výjimkou nejsou ani obrovské turnaje, mnohdy s finanční odměnou pro vítěze (jednotlivce ale i mužstvo), hrané přes lokální síť LAN.

Pro hraní multiplayeru online slouží i servery či herní sítě k tomu určené. Po registraci má hráč možnost vytvoření/vybrání vlastní „mapy“ (závodiště či stadionu, záleží na dané hře), režimu hry a nastavení dalších parametrů (například zaheslování). Pro takového hraní je důležité mít stabilní a solidní připojení k internetu, jinak se hra nezobrazuje korektně; dochází k sekání, takzvaným lagům, lagování.

Opakem multiplayeru je single-player.

multiplayer

Ukázka z akční řežby pro více hráčů. Okolní hrdinové jsou ovládáni lidskými hráči přes internet.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *