OTA

OTA

Vedle mužského jména OTA je termín používaný pro způsob distribuce aktualizací a nových verzí programů.

Jedná se o zkratku anglického „Over The Air“ a referuje na bezdrátový způsob doručení těchto aktualizací programů či nastavení. V současnosti se s OTA aktualizacemi můžeme setkat ve smartphonech, „běžných“ mobilních telefonech, tabletech, set-top-boxech, satelitních přijímačích televize atd.

Principem je, že jedno centrální umístění je schopno odeslat aktualizaci na všechna připojená zařízení. Pod připojením se přitom myslí „přihlášení“ k určitému distribučnímu kanálu těchto aktualizací. Uživatel se posléze může rozhodnout, zda tuto aktualizaci přijme či nikoliv.

OTA aktualizace u chytrých telefonů

U chytrých telefonů OTA aktualizace upozorní na novou verzi firmware (operačního systému) a nabídne jeho stažení (vyžadováno je připojení k Internetu). Po stažení aktualizace ji telefon sám nainstaluje, zrestartuje se a využívá poslední uvolněnou verzi systému. Může tak získat, bez návštěvy servisu nebo nutnosti systém aktualizovat sám, opravy chyb firmwaru, novější verze základních aplikací, nebo přidané nové funkce.

Další příklady OTA

Aktualizace „vzduchem“, tedy OTA, se využívají například i při aktualizacích nastavení SIM v mobilních telefonech. A to i u starších přístrojů.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *