Phablet Samsung galaxy note 4

phablet

Phablet je přenosné zařízení na pomezí mezi chytrým telefonem a tabletem. Má dotykový display a funkcemi je vlastně totožný se smartphonem.

Jedná se vlastně o větší chytrý telefon a nebo menší tablet. Uhlopříčka displeje je kolem 5 až 7 palců – kdy běžné smarthony mají displeje do 5 palců a tablety naopak mají nejmenší uhlopříčky začínající na 7 palcích.

Phablet Samsung Galaxy Note 4

Už od prvního pohledu je větší rozměr Phabletu znát.

Phablet tak kombinuje výhody chytrého telefonu a zároveň přináší větší plochu displaye, který tak zobrazí více textu, větší část webových stránek, větší prvky, např. větší dotykovou klávesnici. Obecně se má za to, že phablety jsou lepší pro zapisování poznámek (i dotykovým perem, které je často přiloženo), nebo čtení e-knih či jiných dokumentů.

Co se týče šíře funkcí se phablet neliší mnoho od chytrého telefonu. Má přední a zadní kameru, GPS, WiFi, lze s ním telefonovat skrze GSM síť, podporuje mobilní telefon. Často je doplněn i o dotykové peru a disponuje většinou i baterií s větší kapacitou. Využívá také jednoho z dnes dominantních mobilních operačních systémů, to znamená Android nebo iOS, instalovat tedy na phablet můžete běžné mobilní aplikace a hry pro mobily.

Smartphone Samsung Galaxy S6

Smartphone Samsung S 6 je o poznání menší oproti phabletu

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *