simcity-logo

SimCity

Populární herní série, vyvíjená jak na konzole tak i počítače, která se dočkala řady pokračování a modifikací. Jedná se o budovatelskou strategii, ve které máte za úkol vytvořit a rozvíjet město. Pozor, neplést s filmem Sin City – tam jde o něco trochu jiného. :-)

Kultovní hra vznikla v roce 1989 ve společnosti Maxis. Tato první verze byla, na rozdíl od novějších her, určena pouze pro jednoho hráče. Ten dostal k dispozici „prázdné“ město, v němž musel vyčlenit několik ploch pro specifickou činnost (komerční, industriální a rezidenční). V nich se postupně rozvíjejí tyto specifické činnosti, s nimiž postupně vzkvétalo celé město.

S tím je taktéž spojeno i zajištění dalších služeb pro obyvatele – čím více lidí, tím více služeb budou požadovat a posléze využívat. Například na malém předměstí nebudou lidé tolik jako v obrovské metropoli potřebovat hromadnou dopravu apod. Všem obyvatelům ale bezpodmínečně musíte zajistit vzdělání a základní životní potřeby.

Od prvního dílu vyšlo ještě dalších pět pokračování. Předposlední díl z roku 2007, SimCity Societies, je již plně v 3D grafickém provedení. Taktéž je již možné sdílet s ostatními hráči mapy za účelem spolupráce na nich.

simcity-ukazka

Ukázka ze hry SimCity 5 s již dokonale 3D grafikou.

Bezplatné alternativy SimCity

Mezi bezplatnými hrami můžete nalézt alternativu SimCity v podobě hry Open City. Pokud holdujete a máte rádi online hry, ve webovém prohlížeči si můžete zahrát hru Rising Cities (rostoucí města).

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *