slideshow

slideshow

V oblasti počítačů a IT je slideshow označení pro prezentaci statických obrázků či fotografií na některém ze zobrazovacích zařízení.

Někdy je termín psán také jako dvě slova „slide show“, což v doslovném překladu znamená „předvedení diapozitivů“. V oblasti počítačů se téměř výhradně používá varianta slideshow bez mezery.

Slideshow je prezentace fotografií a nebo obrázků, jejichž pořadí je většinou dopředu připraveno. Každý obrázek je zobrazen pro určitou dobu (několik sekund až třeba minut). Změna fotografií může probíhat automaticky nebo být ovládána prezentujícím. Vše může být doprovázeno hudbou na pozadí či komentářem k jednotlivým snímkům.

Takováto prezentace může probíhat z prostředí programu, který ji umožňuje – většinou se jedná o prohlížeče obrázků na počítači (či jiném zařízení). Případně se může jednat o samospustitelné prezentace, které fungují nezávisle na programu v němž byly vytvořeny.

Prezentace většinou probíhá v tzv. fullscreen režimu, kdy obrázek zabírá celou plochu zobrazovacího zařízení (dataprojektoru či monitoru).

Vytvoření samospustitelné prezentace podporuje například program IrfanView.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *