Splash screen

Úvodní obrazovka zobrazující nahrávání součástí programu, případně poskytující další informace. Zobrazuje se před kompletním spuštěním programu.

Splash screen se používá především u náročných aplikací, u nichž spuštění může dlouho trvat. Má obvykle podobu jakéhosi většího banneru, kde nechybí logo, verze či informace o programu.

Uživatelé se se splash screen určitě již setkali a možná o tom ani neví. Cílem je nejen „uvítat“ uživatele a poskytnout informace, ale často plní praktickou funkci. Ta spočívá v tom, že některé náročné aplikace se mohou spouštět dlouho a splash screen informuje, že se něco děje (nahrávají se součásti), prostě že se program spouští a je vše v pořádku. Splash screen používají zejména náročné aplikace, ale setkáme se s touto obrazovkou i u méně náročných, např. kancelářského balíku.

Ukázky splash screen

Ukázky splash screen u několika programů. Je mezi nimi i poměrně známý LibreOffice.

Splash screen se vždy zobrazuje před kompletním načtením programu a všech jeho součástí, tedy před zobrazením prostředí samotného programu. Splash screen se vyskytoval i v dobách textového prostředí, například u her pro MS-DOS.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *