transport-tycoon-logo

Transport Tycoon

Počítačová hra, v jejímž rámci hráč buduje a ovládá firmu, která se živí přepravou nejrůznějšího materiálu, a to několika odlišnými dopravními prostředky.

Tato dopravní společnost může například rozvážet suroviny a v podstatě jakékoliv zboží, ale i lidské pasažéry, přičemž je jedno, zda inklinujete více k přepravě automobily, vlaky, letadly či loděmi – hra vám umožní využít každou z výše vypsaných variant.

Jako v každé budovatelské hře začínáte prakticky s ničím – v tomto případě se jedná o krajinu mezi vesnicemi a městy, které je třeba propojit tak, abyste stvořili peníze vynášející byznys. S postupem let dochází k modernizaci a vývoji jak na poli přepravním, tak i samotných průmyslů, měst, vesnic apod. Tomu se musí přizpůsobit i hráč – například větší počet obyvatel znamená nutnost posílení vlakových spojů, jenže nové vlaky vyžadují nové koleje atd.

Tvůrcem této hry, stejně jako pokračování, obohaceného o editor map, Transport Tycoon Deluxe z roku 1995, je Chris Sawyer. Přestože celá hra nabízí pouze bitmapovou 2D grafiku s dnes již směšnými 256 barvami, je mezi hráči považována za jeden z vůbec nejlepších simulátorů v odvětví dopravy. Jediným problémem je občas nelogické chování počítače, respektive umělé inteligence.

Bezplatné alternativy

Mezi bezplatné alternativy hry patří Open Transport Tycoon nebo Simutrans.

transport-tycoon-ukazka

Ukázka ze hry. Jasně můžete vidět jednodušší grafiku, nicméně potvrzující pravidlo, že hratelnost je hlavním prvkem hry…

 

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *