USB OTG

USB OTG

USB OTG je technologie, která umožňuje k sobě připojovat a používat určitá USB zařízení bez nutnosti využití počítače.

OTG v této zkratce značí „on the go“ (za pochodu). V praxi je možno s touto technologií  připojit k přenosným zařízením, které se vůči osobnímu počítači chovají jako USB klient, další klientské USB zařízení. Například k chytrému mobilnímu telefonu je možno připojit USB flash paměťové médium.

USB OTG specifikace byla poprvé použita ke konci roku 2001. Od té doby ji je možno nalézt na mnohých MP3 hudebních přehrávačích a některých chytrých telefonech. Produkt mající tuto specifikaci se přitom může chovat jako host (počítač) i klient (zařízení). Takto je možno k sobě připojit i dva chytré telefony.

Jako připojené (klientské) zařízení jsou podporována téměř všechna USB zařízení; např.: klávesnice, myši, externí pevné disky, rozbočovače. Standard OTG omezení neklade, pouze například použitý operační systém chytrého telefonu nemusí některé specifické zařízení rozpoznat.

Omezením pro připojení je schopnost hostitelského zařízení klienta napájet (chytré telefony a MP3 přehrávače jsou limitovány kapacitou baterie). Zde je možno použít jako mezičlánek USB rozbočovat s vlastním externím napájením, který tento problém vyřeší.

Připojení k přenosnému zařízení skrze USB OTG

Pokud dané zařízení (chytrý telefon, tablet) disponuje běžným USB portem, lze USB zařízení rovnou připojit. Pokud se ale jedná např. o chytrý telefon s portem micro USB je zapotřebí využít redukce. Micro USB – USB kabely jsou běžně k dostání.

usb otg kabel - micro USB - USB

Redukce z micro USB samce na USB samičku

Výrobci ale šli ještě dále a je možné získat i přímo USB flash disky, které disponují jak běžným USB, tak micro USB konektorem.

usb disk i s micro usb konektorem

Flash disk mající jak klasický USB, tak micro USB konektor

Připojení USB disku ke smartphonu

Připojení duálního USB disku k chytrému telefonu

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *