Jak převést dokument ODT (OpenOffice) na DOC Microsoft Wordu

Stále častěji se můžeme dnes setkat s dokumenty ve formátech ODF (neboli Open Document Format). Zde si rychle předstvíme postup jak je online na internetu převést do formátu DOC (DOCX) Microsoft Wordu.

Začíná být trendem používat tzv. ODF dokumenty, protože fungují na otevřeném standardu a otevřete je tedy v téměř jakémkolik programu nebo kancelářském balíku. Když píšeme jakémkoliv tak tím myslíme, i ty, které jsou zdarma. Navíc stále asi nejrozšířenější kancelářský balík (MS Office) je v nových verzích také zobrazuje bez problémů.

ODT je poté jeden z řekněme pod-formátů a sice formát textového dokumentu. S jako výchozím formátem pro kancelářské dokumenty s ODT pracují kancelářské balíky OpenOffice, LibreOffice, ale i jednodušší textový procesor AbiWord.

Pro převod použijeme online službu = žádné instalování

Možností je docela dost, ale vyzkoušeno máme, že Free File Converter funguje. Zvolme tedy tuto službu. Na její úvodní straně je nutno (po jejím kompletním načtení) zvolit záložku „Convert File“, jak je uvedeno na obrázku níže.

 Free File Converter

Tím se vám zobrazí samotný fomulář, do něhož nahrajete soubor, jak ukazuje obrázek níže a zobrazí se vám „roletka“, díky které si můžete vybrat do jakého formátu chcete daný dokument nebo soubor převést.

Převodní box Free File Converter

Nyní musíte chvíli posečkat. Převod dle velikosti a komplikovanosti souboru, dokumentu může chvíli trvat. Uváděno je až minuty. Danou stránku po tu dobu nenačítejte znovu. Ve výsledku se vám automaticky zobrazí níže uvedená stránka.

Stažení převedeného souboru - Converter

Zvýrazněny jsou na obrázku výše odkazy pro stažení převedených (překonvertovaných) souborů či dat.

V námi prováděném testu služba bez problémů převedla dokument ODT (OpenOffice) na dokument MS Word (DOC). Posoudit můžete sami: Testovací dokument ODT a výsledný převedený Převedený DOC dokument.

Doufáme, že vám služba pomůže a pokud ne, tak doporučíme se poohlédnout po nějaké jiné z rubriky Převod formátů souborů online nebo využít i nějaké programy označkované tagy převod nebo konverze.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *