Logo Avast

Když antivir, doporučíme třeba Avast

Bez antivirového programu by se dnes člověk neměl obejít. Respektive jeho počítač. Důvodů je mnoho, ať už by vám někdo z venčí mohl smazat vaše data, ukrást heslo k elektronickému bankovnictví nebo využít váš PC k nějakým nelegálním aktivitám, aniž byste o tom věděli. Avast je jednou z dobrých voleb.

Vlastně těchto velmi dobrých antivirových programů, které jsou zdarma není mnoho. Avast je přitom v současnosti jedním z těch lépe hodnocených. I když samozřejmě jako všude i zde je to do značné míry subjektivní.

Přehled verzí Avast

Přehled verzí Avast

Avast je nabízen v několika verzích, přitom ta bezplatná je pouze ta základní. Musíme si ale říci, že tato základní ochrana, verze se jmenuje avast! Free Antivirus, je na 99 % všeho co na počítači běžný uživatel provádí naprosto dostačující. Co tento program nemá je bezplatný firewall, který lze ale doplnit např. také bezplatným firewallem ZoneAlarm.

Co naopak má avast! navíc je anti-spyware a anti-rootkit. Obě tyto hrozby často bývají spojeny s počítačovým virem a nebo jsou pojaty v jednom velkém balíku škodlivých aplikací, kterými může být počítač nakažen. Spyware obecně je škodlivý program, který odesílá údaje o vás, bez vašeho vědomí. A rootkit vytváří prostor pro to, aby se na vašem počítači dělo kdo ví co nekalého a vy jste o tom vůbec nevěděli. S touto výbavou tak je avast opět silnější.

Prostředí avast Free 2014

Prostředí avast Free 2014

Navíc jakož to správný antivirový program disponuje real-time ochranou, která vám vlastně nedovolí infikovaný soubor otevřít nebo ani zkopírovat. Upozorní vás, že se jedná o hrozbu.

Přejít ke stažení Avast! Free Antivirus

Samotná bezplatná verze avastu je zdarma, pouze je nutno se (opět bezplatně) vždy 1x ročně registrovat. Ať už je důvod jakýkoliv, uživatele to téměř vůbec neobtěžuje, protože vše probíhá v prostředí programu. Kromě jména a e-mailové adresy nic nezadáváte a po jednom kliknutí máte na jeden celý rok pokoj a velmi dobrý antivir k dispozici.

Pokud antivir nepoužíváte, nebo používáte v testech antivirů ne zrovna úspěšný Microsoft Security Essentials, doporučujeme sáhnout právě po Avastu.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *