Dvakrát skype

Jak se přihlásit k dvěma účtům Skype najednou

V článku Když chcete chatovat nebo telefonovat přes internet je tu Skype jsme představili Skype a popsali jak je možno si snázeji nastavit jeho vzhled. Nyní se zaměžíme na to, jak si nastavit možnost přihlášení se k dvěma nezávislým účtům Skype najednou, například k pracovnímu a soukromému.

Přihlášení k jednomu účtu v programu Skype je zcela snadné. Stačí se 1x přihlásit a program se již zařídí. Pokud ale chcete být jako jeden uživatel přihlášený ke dvěma účtům Skype, chcete to program trochu nastavit. Naštěstí tvůrci na tuto možnost již v novějších verzích programu pamatovali (před verzí tušíme 4 to nebylo možné), takže to není zase taková věda 🙂

V prvním kroku je zapotřebí si vytvořit nového zástupce programu na ploše (či teoreticky kdekoliv jinde).

Následně vyvolat kontextové menu pravého tlačítka myši – prostě kliknete pravým tlačítkem na zástupci a zvolíte položku Vlastnosti.

Kontextová nabídka Skype

Kontextová nabídka Skype

Nyní se vám zobrazí dialogové okno, jak zobrazuje obrázek níže a modře se automaticky označí (vysvítí) „cíl“. Tedy to „kam“ zástupce směřuje. Aniž bych to museli nějak složitě dekódovat nám to říká, že se spustí program Skype.exe, který je umístěn v daném adresáři.

Cíl zástupce Skype

Cíl zástupce Skype

A nyní přichází ono „kouzlo“. Potřeba je při spouštění zavolat parametr, který programu řekne co má udělat. Daným parametrem je řetězec „/secondary“, který vložíme s mezerou za cíl, který je v okně. Ve výsledku cíl bude vypadat takto:

„C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe“ /secondary

Vše také ukazuje obrázek níže.

Výsledné nastavené cíle zástupce

Výsledné nastavené cíle zástupce

Nyní již stačí vše potvrdit tlačítkem OK nebo Použít a OK. A nyní je čas vše vyzkoušet.

Jak zjistím, že je vše dobře? Jednoduše. Pokud máme spuštěný Skype a poklepete 2x na běžného zástupce, normálně se vám ukáže okno s vašimi kontakty. Pokud ale poklepete na našeho pozměněného zástupce zobrazí se obrazovka pro přihlášení uživatele a navíc se v oznamovací oblasti Windows zobrazí ikonky Skype hned 2x. Ta přihlášená reprezentuje váš stávající účet a ta „bílá“ indikuje, že druhá instance ještě není online (=přihlášená).

Dvě ikonky skype

Dvě ikonky skype

Tímto poměrně jednoduchým způsobem můžete mít spuštěny i dva Skype účty najednou.

A překvapí vás, že když na svého druhého zástupce poklepete ještě jednou, můžete mít spuštěny klidně i 3 účty (instance) najednou? 🙂

Tři ikonky Skype najednou

Třikrát spuštěný Skype

V tomto se program Skype velmi zlepšil, protože jeho předchozí verze toto neuměly. Nyní je z něj ale opravdu šikovný komunikační nástroj.

Přejít ke stažení Skypu

(5 komentáře)

5 komentářů k “Jak se přihlásit k dvěma účtům Skype najednou

  1. hlavnisef Autor příspěvku

   Děkujeme za informaci. Nicméně dnes už opravdu staré verze (tuším před verzí 4) to neuměly a musel se používat např. Skype Launcher. Dvě instance Skypu najednou prostě nešlo tak snadno rozběhat… Radim

 1. Pavel Terber

  V práci používám verzi 3.8.0.188 (paměti zabírá míň jak 30MB) a mám ji spuštěno 2x. Stačí použít utilitku Skype Launcher a jde to i bez dalších klikání na další ikony.

  1. hlavnisef Autor příspěvku

   Ano, máte pravdu, alternativně se dá použít Skype Launcher… Postup popsaný v tomto článku se ale obejde bez jakýchkoliv dalších programů. Stačí jen Skype..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *