piZap

Tvoříme koláž z fotek v online editoru piZap

Programů na úpravu obrázků je na internetu celá řada. Existují ale i editory, které jsou online a jsou jednoduše zpracované. Jeden takový si představíme a ukážeme si, jak to celé funguje. Na ukázku použijeme tvorbu koláže.

Tento online editor se nazývá piZap a můžete v něm upravovat fotografie nebo obrázky, dle vaši představivosti a bez omezení. Můžeme tedy začít s popisem.

Po načtení webové stránky editoru se vám otevře následující okno.

Úvod

Úvodní obrazovka

Toto je úvodní stránka, kde se začíná kliknutím na zelené tlačítko „Start“.

Následující stránka obsahuje výběr toho, co chcete dělat. Zde jsou možnosti jako vytvořit koláž, editovat jednu fotografii, vytvořit si pozadí či udělat si tzv. selfie pomocí webové kamery.

Úvod_2

Výběr možností pro editaci fotografií

To ale není vše. Dále se můžete propojit se svým účtem na Facebooku či Twitteru a vybírat fotografie přímo z těchto sociálních sítí. Jako poslední okno na této stránce je „Draw“, to slouží pro kreslení.

Představme si, jak to všechno vlastně funguje. Pro popis použijeme vytváření koláže. Úprava jedné fotky či vytváření pozadí probíhá totiž skoro stejným způsobem.

Na obrázku níže, můžete vidět, z kolika verzí koláže si lze vybrat. Jsou tu čtverce a obdélníky, kolečka, srdce, trojúhelníky, hvězdy, různé rámy a zamilovaná srdce.

Typ koláže

Výběr typu koláže

Po výběru dané koláže se přesuneme na tuto stránku, kde již probíhá samotná úprava fotografií. Fotografii, kterou chceme přidat, vložíme kliknutím na pole, kde je uprostřed napsáno „add photo +“, jak můžete vidět na obrázku. Vlevo si zase vybereme efekt, který chceme použít. Je jich zde hodně a vybere si každý.

Filtry

Nastavení a vložení filtrů

Na další kartě nalezneme výběr nejrůznějších smajlíků, postaviček, značek apod. Toto všechno lze přidat k obrázkům a to bez omezení.

Samolepky

Vkládání „samolepek“ do koláže

Dále do koláže můžeme také přidat text. A to jak vlastní nebo ten, který máme na výběr.

Text_2

Vložení textu

Text_2

Vložení textu (předefinované celé věty či slova)

Text_3

Vkládání písmen, čísel a znaků v nejrůznějších formátech

Na koláž si lze opatřit i pěkný rámeček. A jak je vidět na obrázku na výběr jich je opravdu velké množství. Výsledná koláž tak může být určena rodině, kamarádům či partnerovi, v tomto se meze nekladou.

Rámečky

Výběr rámečku pro koláž

Mezi poslední funkce, které tento editor nabízí, je vytváření tzv. MEME a kreslení přímo do upravené koláže.

MEME

Vložení MEME

Grafity

Výběr možností pro vkládání grafitů

Po všech úpravách stačí už jen výsledný obrázek uložit. Do prázdného pole se napíše název obrázku. Pak je zde na výběr několik možností: uložit do počítače, nahrát na Facebook, Twitter či Tumbr. Ještě je potřeba nastavit jestli se má vaše upravená fotografie publikovat či nikoliv a obrázek se může uložit.

Ukládání

Okénko pro ukládání do PC a sdílení na sociálních sítích

Závěrem můžeme říci, že tento editor je určitě plně schopen nahradit běžné programy Upravit obrázek zvládne každý i úplný začátečník, protože je vše krásně přehledné, i když je to celé v angličtině. Doporučujeme vyzkoušet.

Výsledná ukázka, jak by taková hotová koláž mohla vypadat.

Ukázka

Ukázka tvorby koláže v online editoru piZap

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *