Bližší pohled na online fotbalový manažer Footballarena

Každý fotbalový fanoušek si chtěl někdy jistě vyzkoušet, jaké by to bylo, kdyby vedl svůj vlastní tým. Pro takové je připraven právě tento fotbalový online manažer. Vyzkoušíte si, jaké to je vést tým a vyhrávat s ním všechno co jde.

Úvodní stránka

Pohled na úvodní stránku online manažera Footballarena.org

Už podle úvodní stránky Footballarena můžete vidět, že celá hra je udělaná v pěkné grafice a hezkých barvách. V této hře si lze nastavit jaký jazyk chcete, protože je zde na výběr přes 20 jazykových verzí. Nechybí samozřejmě čeština. Mimo ní si ještě můžete vybrat z angličtiny, němčiny, slovenštiny, čínštiny, maďarštiny a dalších.

Pro registraci a získání týmu stačí kliknout na „Chci hrát“, jak je vidět na obrázku. Po té se vyplní údaje jako je email, přezdívka, název týmu a další.

Přehled týmu

Podrobný přehled týmu

Po registraci trvá několik hodin, někdy ale i pár dní, než vám bude přidělen tým, obvykle je tým ale přidělen do jednoho týdne. Po přidělení týmu se lze podívat na jeho detaily. Zde se například dozvídáme v jaké lize se bude hrát, umístění v lize, kapacitu stadionu, finance, kondice hráčů a další.

Detaily hráčů

Detaily všech hráčů v týmu

Jako další tady máme podrobný detail hráčů. Na této stránce se dá zjistit vše co o hráčích potřebujete vědět. Jako je jejich věk, výška, cena nebo pozice na hřišti. Jistě se také hodí rozdělení hráčů podle pozic na „sekce“ brankáři, obránci, záložníci a útočníci. Pod seznamem hráčů se nachází průměrný věk týmu, jeho celková cena, počet hráčů, průměrná výška a průměrné zkušenosti. Na obrázku je zobrazena kratší verze hráčů. Když se přepneme do rozšířenější verze, uvidíme u jednotlivých hráčů, jak na tom jsou. Dozvíme se například jejich výkonnost v obraně, záloze, brance, útoku atd. Skutečně se jedná o podrobný přehled, lze tak sledovat každého hráče zvlášť. Ještě stojí za zmínku, že se tým dá rozdělit na dva. To znamená udělat A a B tým.

Trenérská sekce

Nastavení trénování hráčů

Dále se podíváme na stránku, kde se nastavuje trénink hráčů. U každého hráče se dá vybrat z několika možností co má právě trénovat. Pro nastavení trénování hráče stačí kliknout na poslední pole. Zde se vybere jestli má trénovat brankáře, hlavičky, obranu, zálohu, útok apod. Ještě se vybírá počet jednotek, aby byla větší šance, že se trénování povede co nejlépe. Celkem je k dispozici 1200 těchto jednotek a ty se musí rozdělit mezi jednotlivé hráče.

Jakmile trénink skončí ukáže se v úplně v pravém okénku, jak daný hráč postoupil. Může se ale stát, že místo toho, aby si polepšil, se zhorší.

Nastavení sestavy

Výběr hráčů pro zápas

Když už máme natrénováno stačí už jen vybrat tu správnou sestavu. Ta se nastavuje klasicky, jak to zná asi každý. Vybere se rozestavení a pak hráče na každý post (brankář,obrana, záloha,útok). Dále se určí kdo bude kapitánem a kdo bude kopat pokutové kopy neboli penalty. Ještě lze nastavit náhradníky, není to povinné, ale je to ovšem lepší, kdyby se hráč na hřišti zranil apod. Nastavit jde také taktika a hrací styl.

Poté již jen stačí celou sestavu uložit. Velkou výhodou je, že jakmile se první nastavená sestava uloží, tak zůstane v paměti a může se později nastavit znovu a nemusí se složitě všechno dělat znova.

Další obrázky ze hry:

Informace o zápase

Detailní informace o zápase: vstřelené branky, udělené karty, střídání atd. Lze také sledovat probíhající zápas online.

Ligová tabulka

Klasická ligová tabulka, která se nemusí ani představovat. Informace o tom, jak si váš tým vede, kolik má bodů, počet vstřelených a obdržených branek atd.

 

Co říci závěrem. Footballarena.org je zcela jistě dobře propracovaný fotbalový manažer. Orientovat se v něm dokáže i začátečník, protože je všechno krásně přehledně uspořádané. Také je to hra pro ty, kteří nechtějí strávit celý den u počítače, ale chtějí hrát nějákou online hru. Na tento online manažer stačí totiž zajít jednou až dvakrát týdně a to kvůli tréninku a nastavení sestavy na zápas, nic víc. Určitě by jsme ji doporučili všem, kteří si chtějí vyzkoušet vést svůj vlastní tým, vyhrát ligu a dělat všechno co se jen ve fotbale dá. 🙂

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *