Onlineomalovanky.cz

Malování pro děti na webu Omalovánky online

Omalovánky jako takové známe všichni. Kupovali jsme si je jako malí a teď je občas koupíme dětem. Doba ale pokročila a jsou zde omalovánky, které se dají vybarvovat na počítači. Toto nabízí například webová stránka o které se dnes budeme bavit.

Úvod

Úvod webové stránky online omalovánky

Onlineomalovanky.cz nabízí opravdu mnoho postaviček, zvířátek, svátků, věcí, dopravu, jména a mnoho dalších témat na vymalování. Stačí si jen vybrat a začít vybarvovat. A jakmile si otevřete vámi vybrané téma, ukáže se vám jeho podnabídka. V této podnabídce se nachází několik variant na dané téma.

Ukázka výběru obrázků pro vymalování

Ukázka výběru obrázků pro vymalování

Můžeme si ukázat, jak takovou omalovánku vlastně vybarvit. Pro příklad si zvolíme téma „Doprava“. Na obrázku níže můžete vidět, že je toto téma rozděleno ještě na další kategorie, jako jsou lodě, automobily, letadla, motocykly, vlaky, vrtulníky, vojenské a další. Každý si tedy jistě najde to své oblíbené.

Vybereme si „Automobily“ a zde si zvolíme obrázek auta „Ferrari Maranello, luxusní sportovní vůz GT“.

Doprava

Podkategorie obrázků na téma doprava

Jak je vidět na obrázku, vše je krásně přehledně rozděleno. Nad samotným obrázkem se nachází pole se kterým se většinu času během vybarvování pracuje. Největší místo zde zabírá „paleta“, kde se nachází barvy pro vybarvování. Zvolit si barvu můžete jakoukoli dle vaši představivosti. Ale jak vlastně obrázek vybarvit? Zcela jednoduše. Pro tento účel slouží ikonka s kyblíkem. Po kliknutí na ní si jen stačí vybrat barvu a kliknout na místo v obrázku, které chcete danou barvou vybarvit. Jak jednoduché, že ano?

Nemusí se ovšem jen vybarvovat. Je zde také funkce „tužky“. Po kliknutí na tuto ikonku si lze do obrázku něco nakreslit navíc nebo napsat. Pokud ale nechcete vybarvovat obrázek, na stránkách naleznete i „aplikaci“ pro klasické malování na čistý „papír“. Dále je přítomna guma, která nesmí chybět. Slouží, jak všichni jistě víte, pro mazání nepodařených věcí. Kromě této klasické gumy, je zde taková, která smaže všechno co jste udělali.

Kreslící plátno

Pohled na funkce pro vybarvení obrázků

Svůj výsledný obrázek si lze poslat emailem nebo dokonce rovnou vytisknout a to jak barevně nebo černobíle. Je to skvělá funkce a můžete si tak dát vybarvený obrázek od vašeho dítěte třeba na ledničku nebo někde jinde na památku. 🙂

Co říci závěrem? Omalovánky online jsou zcela jistě vítané, protože, jak bylo zmíněno na začátku, doba pokročila a bohužel dnešní děti raději stráví den na počítači, než by si šil hrát ven. Je zde tak možnost je aspoň trochu přiblížit k opravdovému dětství, jako jsme měli mi dospělí. Na této stránce si každé dítě najde své oblíbení téma a může se zabavit na nějáký čas a nedělat problémy 🙂 .

Na úplný závěr se můžete podívat, jak takový vymalovaný obrázek může vypadat ve finále 🙂

Vybarvené Ferrari

Ukázka vybarveného obrázku

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *