Sochi 2014 Olympics Games Resort

Budujte olympijské město Sochi v budovatelské online hře

Sociální síť Facebook je dnes, dalo by se dokonce říci, nepostradatelná věc. Neslouží ovšem jen pro psaní s kamarády, přidávání fotografií, komentování, dávání „lajků“ atd. Na Facebook najdete i hry a to všeho druhu. Jednou z těch toho her je také „Sochi 2014. Olympic Games Resort“. O co se ale vlastně jedná? To se přiblížíme v dnešním příspěvku.


V první řadě můžeme zmínit například to, že se jedná o online hru, která je určena pro hráče, kteří rádi budují svá vlastní města. Nutností je také mít vlastní účet na Facebooku. Nejvíc vás asi na této hře zaujme její grafika. Ta je opravdu hezky zpracovaná a vypadá velmi příjemně na pohled. Pojďme už ale k tomu, jak vlastně takové město vybudovat.

Úvod

Úvodní obrázek hry

Když začnete hrát, budete mít k dispozici „město duchů“ a malou plochu pro stavbu. Nejdříve je zapotřebí postavit nějaké domy, herny, hotely atd. To z toho důvodu, aby jste získali peníze pro další nákup různých budov apod. Z postavených budov nemáte jen peníze. Získáváte také body. Ty jsou velmi důležité pro pokrok do dalších levelů.

Aby se město mohlo rozšiřovat, musí se otevírat další plochy pro stavby. Plocha se získá tím, že se pošle žádost přátelům, aby vám s tím pomohli.

Budovy a stadiony

Stavět budete budovy, které takové olympijské město potřebuje. Jedná se o hotely, bary, zábavné centra, aquapark atd. Ze začátku je počet druhů budov omezen. Pro postavení dalších a lepších je třeba se dostat do vyššího levelu. Budovy jde postavit vlastně kdekoliv na mapu města. Musí k nim ovšem vést cesta nebo chodník, jinak jsou zcela zbytečné. Některé budovy jdou postavit lehce, jiné ale ne. U některých totiž musíte získat určité věci pro dokončení stavby. Ty získáte od turistů nebo automobilů, ale o tom později.

Budovy

Ukázka budov, které lze ve městě postavit

Kromě různých hotelů a barů nesmí chybět v olympijském městě také stadiony. Jeden stadión si lze postavit hned ze začátku. Další budou k dispozici až docílíte určitého levelu. Ve hře se nachází celkem šest stadionů. Těmi jsou: Adler Arena Ice Skating Center, Shayba Arena, Iceberg Winter Sports Palace, Big Ice Palace, Ice Cube Curling Center a Fisht Olympic Stadium.

Stadiony neslouží jen pro okrasu. Každý stadion nabízí možnost soutěžit v různých sportech s dalšími hráči, kteří můžou být i třeba z Ameriky, a získávat medaile za umístění.

Stadiony

Stadiony, které lze ve hře postavit

Turisté a automobily

Tak teď k tomu, co bylo zmíněno výše. Automobily vám dávají důležité věci, které potřebujete k dokončení stavby budov. Každý automobil dává něco jiného. Musí se tady najít to správné, které má ty věci co právě potřebujete. Jde to ale i jednodušeji. U budovy máte vždy ukázáno co potřebuje. Když se na to klikne, najde vám to automobil, který to nabízí.
Turisté dělají vlastně to samé co automobily. Získají se tím, že jednoduše přijedou. To se provede snadným zadáním v přístavu, vlakovém nádraží nebo letišti. Jakmile loď, vlak či letadlo dorazí, je třeba na každého turistu zvlášť kliknout. Nedávají vám ale jen věci pro dokončení stavby. Přivezou vám také body pro získání dalšího levelu.

Nádraží

Nádraží s vlaky, které dováží turisty

Přístav

Lodě pro příjezd turistů do města

 

Závěr, hodnocení a cíl hry

Cílem této online hry je vybudovat olympijské město sbíráním bodů za různé úkoly, které jsou někdy lehké, ale i velmi složité.

Sochi 2014. Olympic Games Resort je jistě hra, která potěší všechny online hráče, kteří mají v oblibě budování měst apod., ale určitě ne jen je. Hra je sice v anglickém jazyce, ale co se má dělat pochopí i ten, kdo angličtinu moc neovládá.

Jak již bylo řečeno v úvodu, hra má pěknou grafiku, která jistě potěší každého. Budování města je přehledné a dá se na to rychle zvyknout. O této hře nejde vlastně ani nic špatného říct, je skvěle propracovaná do detailů.

Tuto online hru bychom doporučili všem, bez omezení věku. Jednak se zabavíte, třeba i na několik hodin, a postavíte si své vlastní jedinečné město.
Pohled na to, jak by takové město mohlo vypadat.

Pohled na postavené město

Ukázka vybudovaného města

Přejít ke hře Sochi 2014

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *