whatsapp-logo

Komunikujte zdarma ze smartphone či tabletu za pomocí WhatsApp

Pokud máte neustálý (či alespoň častý) přístup k internetovému připojení u svého mobilního zařízení, přinášíme vám v dalším magazínovém článku tip, jak výrazně ušetřit za komunikaci s vašimi přáteli.

Co je aplikace. Zhruba tak by se dal volně přeložit název tohoto pomocníka, s nímž se zbavíte výdajů za SMS nebo dokonce volání. Ale popořadě – zase tak snadné to není.

WhatsApp Messenger (zkráceně WhatsApp) sice umožňuje komunikovat zdarma, ale! Pouze s lidmi, kteří sami aplikaci mají na svém zařízení taktéž nainstalovanou, a pouze pokud jste právě připojeni k síti. Pro uživatele, jež nesplňují ani jednu z těchto podmínek, je tedy program – nalijme si čistého vína – zbytečností.

Ale pro ty ostatní se jedná o velice šikovného pomocníka na cestě za uhlídáním výdajů spojených se psaním SMS zpráv a telefonem obecně. A nemusíte si zrovna aktivovat přístup na internet. Jen vezměte v úvahu, kolik veřejných míst, jež denně (několikrát) navštěvujete, disponují bezplatným připojením k internetu, Wi-Fi. A to je vše, co WhatsAppu postačí. Jakmile se připojíte, máte vyhráno.

Princip fungování

Již z názvu Messenger je jasné, co od takové „věci“ můžeme, jakožto uživatelé, očekávat. Nic víc a nic míň, než komunikaci se svými přáteli pomocí textových zpráv – tedy ne doslovně, od toho jsou placené SMS.

WhatsApp nabízí možnost posílat a přijímat text všem uživatelům ve vašem seznamu kontaktů, kteří taktéž mají aplikaci nainstalovanou. Ano, již bylo řečeno. Samozřejmostí však jsou – stejně jako v SMS zprávách – vychytávky jako přidávání celé řady vtipně roztomilých emotikonů, jejichž počet je úctyhodný, dělící se do několika podkategorií.

whatsapp-kontakty

Program po instalaci ihned načte všechny kontakty z vašeho adresáře, mající nainstalovanou službu WhatsApp. Lze vypnout.

Dalším plusem je skutečnost, že můžete nastavovat avatar (tj. vlastní malý snímek na pozici profilového obrázku) a aktuální status (podobně jako například u spíše kdysi populárního ICQ).

Co se nám ale líbilo velmi, to byla automatická tvorba seznamu kontaktů, které jsou ve vašem adresáři, a jejichž telefony nebo tablety taktéž disponují službou WhatsApp. Tím odpadlo mnohdy zdlouhavé vytváření (a předcházející zjišťování) seznamu daných osob. Uznáváme, že se tato funkce nemusí zamlouvat každým, program proto nabízí i její vypnutí.

whatsapp-odeslání

Uživateli můžete odeslat nejen fotografii a video, ale i zvukový soubor, kontakt, nebo vaši polohu za pomoci aplikace mapy.

Pokud jste však spokojeni se seznamem vašich kontaktů a začnete chatovat, budete i nadále mile překvapeni. Vývojáři mysleli zkrátka na vše. Poslat ostatním uživatelům můžete – znovu opakujeme, že zdarma – i audio či video soubor, plus další dokumenty, jejichž podrobný výčet naleznete na snímku uvnitř článku.

whatsapp-zobrazeni

Na hlavní obrazovce můžete přepínat mezi seznamem kontaktů a konverzací.

Samotná konverzace pak vypadá jako klasická esemesková na operačních systémech Android. Vaše zprávy se střídají (vyjma zarovnání textu k jedné či druhé straně obrazovky se také mění barva pozadí zprávy) s těmi od uživatele, s nímž jste právě v kontaktu.

Jako vždy je nastavení kolonka s takřka neomezenými možnostmi…

Program samozřejmě nabízí spousty možností, jak si jej přizpůsobit a uživatelsky tak i více oblíbit. My se zaměříme na ty hlavní, jež by, alespoň podle nás, měly být zdůrazněné. Tou hlavní je nabídka skupinového chatu, tedy sdružení vícero uživatelů do jedné skupiny, v níž bude probíhat hromadná korespondence.

whatsapp-konverzace

Styl konverzace je prakticky stejný jako u SMS zpráv.

Potěšující je i možnost spravování kontaktů do skupin (práce, škola apod.), to znamená pohodlné odlišení uživatelů pro případ, kdy by jejich počet v jedné skupině byl neúnosný. K dispozici dále jsou na výběr různé druhy upozornění na zprávu, nastavení velikosti písma a tak dále…

Přesvědčili jsme vás? Zkusíte dát asi nejpopulárnějšímu mobilnímu kecálkovi šanci? Věříme, že ano. 😉

Přejít k popisu a stažení WhatsApp Messengeru na Zdarma.org

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *