Adobe Photoshop Express Editor

Upravujeme fotografie v online Photoshopu od Adobe

Pro editaci fotografií dnes existuje celá řada nejrůznějších programů. Co ale dělat v případě, kdy chceme narychlo upravit fotografii, ale nemáme nainstalovaný žádný program, který to umožňuje? Řešení je velice snadné. Na Internetu se dá najít plno online editorů a jeden takový si dnes prozkoumáme.

Tento online editor nese název Photoshop Express Editor a jeho tvůrcem je firma Adobe. V jeho nabídce nalezneme základní, ale i rozšíření možnosti pro editaci. Díky tomu si lze fotografii či obrázek ořezat, změnit barevné schéma, otočit či přidat efekt, ale je toho mnohem více.

Úvod

Úvodní obrazovka online editoru.

Přidání fotografie pro úpravy a editace

Přidání fotografie je velice prosté a snadné. Stačí kliknout na „Start the Editor“, jak je vidět na obrázku výše. Následně se otevře okno pro nahrání obrázku, zde se klikne na „Upload Photo“ a vybere se fotografie nebo obrázek pro editace. Jak snadné, že ano? 🙂

Nahrávaní fotografie nebo obrázku

Okno, které slouží pro nahrání fotografie nebo obrázku, který chceme editovat.

Samotná editace probíhá velice jednoduše. Stačí si vybrat funkci, jakou zrovna potřebujeme a klikneme na ní. Následně se otevřou vlastnosti vybrané funkce nad upravovaným obrázkem a můžeme upravovat. K vidění je také i porovnání s originálním obrázkem.

Co budeme vlastně dělat?

Budeme upravovat obrázek níže, který jsme si již do editoru nahráli. Můžeme zde také vidět prostředí v jakém se fotografie a obrázky editují a vypadá velice pěkně.

Postupné úpravy můžete porovnávat právě s tímto originálem 🙂

Editovaná fotografie

Originální fotografie, kterou budeme upravovat.

Základní úpravy

Editace je rozdělena celkem do tří položek. První slouží pro základní úpravy. V této sekci můžeme například redukovat červené oči, oříznout, otočit, změnit jas, automaticky opravit, změnit velikost fotografie, retušovat či měnit nasycení barev.

Pro náš upravovaný obrázek si v této sekci vybereme funkci nasycení barev (Saturation). Vidíme, že je k dispozici celkem šest různých variant, mi si vybereme druhou v pořadí. Pokud by ale někomu nevyhovovala ani jedna varianta, lze si pomocí posuvníku přizpůsobit nasycení dle vlastního uvážení.

Základní úpravy

Okno pro základní úpravy fotografií a obrázků.

Zaostření

Druhá položka je určena pro lepší zaostření fotografie. Celkem je zde k dispozici sedm možností pro lepší zaostření. Můžeme třeba do fotografie přidat ožehnutí, vyvážení bílé nebo zesvětlení.

V této sekci si náš obrázek zesvětlíme. Vybereme tedy možnost „Highlight“ a zvolíme hned první možnost. Stejně jako v prvním případě editace je možnost si zesvětlení určit přesněji pomoci posuvníku.

Zaostření

V tomto okně se fotografie nebo obrázky zaostřují.

Efekty

Poslední položkou pro editaci jsou různé efekty. Nenajdeme zde mnoho efektů, ale tento online editor je opravdu jen základní, tak se nemůžeme divit. I přes malý počet efektů si jistě vybereme vhodně a náš obrázek krásně upravíme.

Fotografii či obrázek se může okořenit efektem krystalizací, seskupením, odstínem barev, tónováním, náčrtkem nebo jednoduše převést do černobílé podoby.

Jelikož se jedná o poslední úpravu, naposledy si zvolíme vhodný efekt pro náš obrázek a tím bude „Tint“ (tónování). Zde je na výběr šest předvoleb a nám se nejvíc zalíbila hned ta v prvním pořadí, tak si ji zvolíme.

Efekty

Přidávání efektů do fotografie nebo obrázku.

Uložení

A máme hotovo. 🙂 Teď už stačí jen fotografii uložit. Nejdříve se klikne na „Done“, jak je vidět na obrázku níže.

Uložení - první krok

Návod, jak přejít k uložení upravené fotografie nebo obrázku.

Následně se klikne na „Save“.

Uložení - druhý krok

Okno pro uložení upraveného obrázku nebo fotografie.

Pak již jen stačí zvolit jméno fotografie a dát „Save“ a obrázek se uloží do počítače. Než se fotografie uloží, můžeme si ještě přečíst, jakou velikost bude mít v KB či MB.

Uložení - poslední krok

Zadání názvu ukládané fotografie nebo obrázku a následné uložení do počítače.

Po všech našich úpravách a uložení jsme získali tento obrázek. Udělali jsme jen základní úpravy, ale výsledek stojí celkem za to, nemyslíte? 🙂

Upravená fotografie

Naše výsledná upravená fotografie.

Závěr

Jedná se opravdu o online editor, který nabídne základní nabídku pro úpravu. Můžeme ale říci, že je schopen konkurovat programům, které jsou hodně známé a nemusí být třeba ani volně k dispozici.

Co se týká samotné úpravy, tak jsme byli velice spokojeni. Vše bylo krásně přehledně rozděleno a věděli jsme, jaká funkce na co slouží a to je jednoznačné plus.

Tento editor bychom vám určitě doporučili si vyzkoušet. Za vyzkoušení přece nic nedáte 🙂

Přejít na Adobe Photoshop Express Editor

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *