Držte si přehled kdo z přátel má přístě platit za pomocí mobilu

Hlídat dluhy je někdy velice složité. Na něco se může zapomenout a hned je v tom zmatek a neví se kolik, kdo komu vlastně dluží. Takové případy se dají velice rychle vyřešit a to díky mobilní aplikaci na kterou se dnes podíváme.

Aplikace se jmenuje Dlužníček. Je to velmi výstižný název a nemusí se vlastně ani dlouze popisovat co umí. My si ji ale přiblížíme a představíme vám všechny její funkce.

Po instalaci a následném spuštění se jako první nastavuje „Skupina“. Zde se určí členové skupiny, třeba Pavel a Lenka, může jich být ale libovolný počet, a nakonec název celé skupiny, např. Spolubydlící.

Jakmile je skupina vytvořená, tak přijde na řadu samotné zapisování dluhů a výdajů.

Vytvoření skupiny

Vytvoření nových členů plus názvu skupiny.

Přidání platby

Přidání nového dluhu či výdaje se provede velmi snadno. V aplikace se klikne na ikonu „+“ (plus). Následně se volí kdo za koho platil. Aby to bylo jasnější uvedeme si to na příkladu:

V skupině „Spolubydlící“ máme Pavla a Lenku. Nejprve se zvolí kdo platil, v našem případě třeba Pavel. Druhá položka určuje za koho se platí, tedy za Lenku. Po té je na řadě vyplnění položky kolik bylo zaplaceno za Lenku, zde se ještě může nastavit měna. V neposlední řadě lze dopsat „Důvod“, není to ale povinné, a důvodem může být třeba večeře. Jako poslední se nastaví datum, kdy platba byla zhotovena.

Je zde ještě jedna zajímavá funkce. Ta se nachází vedle psaní důvodu platby. Tato funkce umožňuje vyfotit nebo vybrat z galerie účtenku nebo cokoliv jiného co souvisí s platbou.

Nová platba

Vložení nové platby a určení kdo za koho platil.

Platby

Menu této aplikace je rozděleno celkem na tři položky. Na prvním místě se nachází „Platby“. Z názvu je asi jasné o co se jedná. Je zde přehled kdo kolik za co platil. Můžeme tak jednoduše a rychle zjistit, kdo za koho platil, důvod a také datum platby.

Pokud některou platbu chceme změnit, stačí jen na ní stisknout a hned ji lze editovat.

Přehled plateb

Položka, která slouží pro přehled zaplacených věcí.

Dluhy

V této položce toho moc není. Dá se ale říct, že je velmi podstatná. Je to totiž přehled celkového dluhu. Rychle se tak dá zjistit dluh a není třeba nic složitě počítat. Po stisku na daný dluh se objeví dvě možnosti: „Dluh vyrovnán“ a „Zaplatit Paypalem“. Když se vybere první možnost, tak se dluh jen přepíše na nižší částku o kterou se snížil. Druhá možnost umožňuje platbu přes internet.

V této položce je ještě možnost si přečíst, jak se dluh počítá plus zjisti další zajímavé informace o aplikaci.

Přehled dluhů

Přehled o tom, kdo kolik komu dluží peněz.

Informace o aplikaci

Zde se dají najít různé informace o aplikaci, například jak se provádí výpočet dluhu.

Přehled

Poslední položka nabízí celkový přehled. To znamená, že se zde dozvíme například to, že s placením je na řadě třeba Lenka nebo kolik bylo celkem dohromady zaplaceno. Dále jsou zde informace o platbách každého ze „Skupiny“. Zjistíme tedy kolik, dejme tomu Lenka, zaplatila, utratila a jestli je v mínusu nebo plusu.

Ještě by jsme se mohli zmínit o možnosti posílání emailu. Ten se pošle stiskem na ikonu obálky. Daný email bude obsahovat všechny informace o dluhu a výdajích. Tedy kdo kolik komu dluží, kolik bylo zaplaceno celkem a také celkový seznam plateb s podrobnostmi.

Přehled

Přehled kdo kolik zaplatil a kolik bylo zaplaceno celkem.

Závěr a hodnocení

Tuto mobilní aplikaci vám určitě doporučujeme. Má velmi pěkné prostředí a vše je pěkně přehledně rozděleno. Dále důvodem pro pořízení je jistě fakt, že neexistuje mnoho mobilních aplikací, které by hlídali dluhy. Pokud ale už existují, tak nejsou moc přehledné a je v nich zmatek, navíc nemusí být v češtině a ne všichni umí dobře anglicky na to, aby dokázali s takovou aplikací zacházet.

Za nás můžeme říci, že tato aplikace je naprosto skvělá. Zkuste si ji a uvidíte, že budete mít o vašich výdajích krásný přehled 🙂

Přejít ke stažení Dlužníčku

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *