Get Rich or Die Smoking

Přestaňte kouřit s pomocí mobilního telefonu

Zní vám to divně, že se dá přestat kouřit pomocí mobilního telefonu? Divné to jistě může být, ale je to opravdu tak. Dnes již existuje celá řada aplikací pro mobilní telefony, které vám pomohu s tímto zlozvykem skoncovat. Nečekejte ale, že tyto aplikace přestanou kouřit za vás. Slouží hlavně pro motivaci a tím motorem jste vy sami. Dnes si takovou aplikaci představíme a podíváme se co všechno dokáže.

Začít můžeme názvem samotné aplikace. Jmenuje se „Get Rich or Die Smoking“. Volně se to dá přeložit jako „Zbohatnout nebo zemřít kouřením“. Slovo zbohatnout má samozřejmě více významů, například mít více peněz či lepší zdraví atd. Pojďme ale na samotnou aplikaci.

Nastavení informací o kouření

Než začneme život bez cigaret, je zapotřebí si nejdříve nastavit pár informací. Jako první se vytvoří profil, klasicky jak to známe (přezdívka, pohlaví, věk, email apod), musí být ale zapnuté připojení k internetu. Dále je důležité si nastavit cenu za jednu krabičku cigaret, kolik cigaret se nachází v jedné krabičce, jak dlouho kouříme jednu cigaretu či obsah nikotinu a dehtu v jedné cigaretě. Tyto informace jsou velice důležité. Proč, to se dovíme dále v článku.

Informace o kouření

Zde se nastavuje kolik stojí jedna krabička, kolik v ní je cigaret, kolik minut se kouří jedna cigareta nebo kolik obsahuje nikotinu.

Nastavit si lze i naši oblíbenou krabičku (produkt), kterou si kupujeme. To se hodí, protože aplikace nám ukáže, jak dlouho takovou krabičku kouříme. Zároveň také bude počítat počet krabiček, které jsme nevykouřili tím, že jsme s tím skoncovali a také samozřejmě ušetřené penízky 🙂 U krabičky (produktu) se nastavuje název, cena a obrázek krabičky. Obrázek se dá stáhnout z internetu nebo rovnou vyfotit.

Nastavení krabičky (produktu)

Nastavení oblíbené krabičky cigaret, vložení obrázku krabičky a ceny.

 

Zahájení života bez cigaret

Pro to stačí udělat jediné. Stisknout fajfku, jak je znázorněno na obrázku níže 🙂

Začátek nekouření

Nastavení aplikace pro start života bez cigaret.

Jakmile jsme to potvrdili, okamžitě se začnou počítat a nabíhat různé informace, které by nám měli pomoct přestat kouřit. Na obrázku níže lze vidět například souhrnné informace. Myslí se tím od kdy nekouříme, počet hodin bez cigaret, počet nevykouřených cigaret, ušetřené peníze a čas, kolik mg dehtu a nikotinu jsme už do sebe nedostali atd.

Souhrnná statistika

Přehled o tom kolik hodin se již nekouří, ušetřené peníze a čas, počet nevykouřených cigaret atd.

Nejužitečnější funkcí této aplikace je ale zcela jistě sekce „Health“ čili Zdraví. Jedná se o sekci, která nám oznámí ,co se děje s našim tělem po uplynutí od doby, kdy jsme se stali nekuřáky. Dozvíme se například, že už po dvaceti minutách se krevní tlak a teplota těla vrátí na normální hodnoty, po osmi hodinách je oxid uhličitý z našeho těla pryč, po třech dnech se zlepšuje dýchání nebo že po jednom roce se snížilo riziko srdečního infarktu a takto je to až do patnáctého roku od nekouření.

Informace o zlepšení zdravotního stavu

V této sekci se dozvíte co se děje s vašim tělem po několika hodinách, dnech, měsících a letech od doby poslední cigarety.

Pro lepší motivaci se každá časová osa plní za pomocí procent. To jistě poslouží jako motivace. Dejme tomu, že nekouříme skoro dva týdny. Podíváme se tedy kolik procent nám zbývá k tomuto cíli. Jestliže uvidíme 85%, tak to už vydržíme ne? 🙂 Nezkazíme si to zbytečně, když už je to skoro dva týdny, co jsme se stali zdravějšími 🙂

Úspěchy a praktické informace

Sekce „Úspěchy“ zcela jistě také motivuje. Zde se dají získat pomyslné poháry za úspěchy. Těmi úspěchy je čas bez cigaret, ušetřené peníze, nevykouřené cigarety a krabičky.

Úspěchy během nekouření

Pomyslné poháry za čas nekouření nebo za ušetřené peníze.

Mezi poslední informace, které díky této aplikaci získáte jsou utracené peníze za různé časové období. K tomu je ale zapotřebí zadat, kolik vykouříme denně cigaret. To se ale již udělalo v první fázi, kdy jsme zadávali cenu krabičky atd.

Informace o penězích

Přehled o tom, kolik se utratí peněz za den, měsíc nebo celý rok.

Díky těmto informacím zjistíme vlastně celkem otřesnou věc. Na obrázku máme příklad deseti vykouřených cigaret za den. Za jeden měsíc za to utratíme 1 204 Kč a za jeden rok 14 417 Kč. Tohle vážně už je pořádné motivace. Vždyť se za to dá pořídit i lepší dovolená místo toho, abychom si ničili naše zdraví.

Závěr

Kouření dnes není moderní a drtivá většina kuřáků s tím chce přestat, ale nejde jim to. Zkuste to s touto aplikací pro chytré mobilní telefony, tzv. smartphony. Určitě budete překvapení jejím účinkem. Možná se to zdá jako hloupost, ale opravdu vás to dostatečně motivuje 🙂

O této aplikace nejde snad říct ani nic špatného. Jedná se totiž o aplikaci, která chce udělat něco pro naše zdraví a dělá pro to maximum a dle našeho názoru ji to jde celkem výborně 🙂

Zkuste a uvidíte sami, můžeme jen doporučit 🙂
Aplikace je ke stažení na Google Play pomocí tohoto odkazu.

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *