Seznam.cz

Představení nového českého prohlížeče od Seznamu.cz

Do „rodiny“ internetových prohlížečů přibyl další. Vytvořila ho česká společnost Seznam. Dokáže se ale vyrovnat známějším prohlížečům jako je Google Chrome či Mozilla Firefox? Na to se podíváme v dnešním článku.

Už samotný název prohlížeče napovídá, že jej vydal Seznam. Nese totiž název prohlížeč Seznam.cz. Dá se tedy očekávat, že služby od této společnosti budou hlavní prioritou prohlížeče. Důkazem toho je již otevření prohlížeče. Automaticky totiž naskočí webová stránka Seznam.cz. Jedná se o domovskou stránku a zde je hned nevýhoda. Nedá se totiž změnit. Na druhou stranu se dá hned přihlásit k emailu či přejít na služby Seznamu. Těmi jsou Mapy.cz, Pocasi.cz, Novinky.cz a další.

Instalace

Instalace je krásně přehledná a poměrně rychlá. Zabere opravu jen chvíli. Před dokončením se ještě objeví okno s prvními možnostmi nastavení. Jako první si lze zvolit prohlížeč jako výchozí. Dále si můžeme přenést oblíbené stránky z jiných prohlížečů, které jsou přítomny v počítači. Jakmile se vše kolem instalace dokončí prohlížeč se automaticky sám otevře.

Instalace

Průběh instalace prohlížeče

Dokončení instalace

Poslední krok instalace (přenesení oblíbených stránek z jiných prohlížečů a nastavení prohlížeče jako výchozí)

Vzhled

Co se týká vzhledu prohlížeče, inspiroval se těmi známými. Takže se nedá čekat něco převratného. Klasicky zde máme pole pro zadání webové stránky či lištu s oblíbenými weby. V levém horním rohu pak nalezneme ikonu „S“, ta slouží pro rychlejší přechod na stránku Seznam.cz. Na levé straně se nachází ikona pro přechod na přehled o stažených souborech, historie prohlížení, tlačítko pro vyjetí seznamu oblíbených stránek a v neposlední řadě nastavení prohlížeče.

Úvodní stránka prohlížeče

Úvodní nebo také domovská stránka, která se otevře automaticky po spuštění prohlížeče

Nastavení prohlížeče

Zde toho moc k nastavení nenajdeme. Celkem je zde osm možností pro nastavení.

Jako první je možnosti nastavit si prohlížeč jako výchozí. Dále pak lze napevno zobrazit lištu s oblíbenými stránkami. Třetí funkce je celkem zajímavá. Ta slouží pro to, aby se automaticky zapamatovaly všechny otevřené panely. Tohle se hodí třeba pro případ, kdy se prohlížeč zasekne nebo omylem zavře.

Nastavení

Možnosti nastavení prohlížeče

Nastavit si jde také předvyplňování uložených hesel, sloučení adresních a vyhledávacích řádků, výchozí služba pro vyhledávání (Seznam.cz, Google nebo Bing), přenesení oblíbených stránek z jiných prohlížečů a jako poslední je „Diagnostika“. Tato funkce slouží především pro samotný Seznam. Automaticky totiž zasílá chyby, které prohlížeč zaznamená právě do Seznamu.

Závěr a hodnocení

Tento prohlížeč nenabízí mnoho funkcí. Přesto zcela jistě postačí všem, kteří hledají kvalitní a rychlý internetový prohlížeč. Dále také nenabízí instalování doplňků. Důvod je prý takový, aby se uživatelovi nestalo, že by si stáhl vir do svého počítače a také kvůli rychlosti samotného prohlížeče. Naopak mínusové body v tomto případě prohlížeč získal za objevené bezpečností chyby. Teoreticky se dalo bez vědomí uživatele aktivovat kameru, mikrofon a informaci o poloze. Chyby nikdo nestačil využít a jejím zdrojem byla knihovna, kterou programátoři Seznamu použili. Nicméně hned v počátcích jeho „života“ to na „Seznamácký“ prohlížeč nevrhá příliš dobré světlo.

Závěrem můžeme říci, že tento internetový prohlížeč je plně dostačující a dokáže bez problému zvládnout jakoukoliv webovou stránku.

Přejít ke stažení Prohlížeče Seznam.cz

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *