windows 10 logo

Windows 10 budou zdarma! Jako upgrade pro Win 7 a výše.

Je to zpráva, kterou jakožto web Zdarma.org, zabývající se vším zdarma, přinášíme s velkým potěšením. Nové Windows 10 dostane značná část uživatelů zdarma ve formě upgradu z jejich stávajících Windows.

Jak jsme již zmínili v nadpise, bezplatný upgrade bude poskytnut těm, kteří vlastní verze operačního systému Windows 8.1, 8 nebo 7. Přičemž upgrade bude dostupný nejdříve majitelům Win 8.1 a až posléze majitelům „sedmiček“.

S upgradem, pokud o něm uvažujet,e ale je dobré až tak neotálet. Microsoft totiž omezí dobu po kterou bude upgrade dostupný na „pouhý“ jeden rok od uvedení Windows 10 na trh. Od verze 10 poté máte očekávat častější aktualizace systému. Výkonný viceprezident pro operační systém, Terry Myerson, se nechal slyšet, že Microsoft vnímá Windows jako službu.

Fakt, že Windows 10 budou mnohým uživatelům dostupné zdarma dle názorů jistým způsobem kompenzuje ne zrovna vřele přejaté startovací „menu“ ve stylu Metro. Dále bezplatný upgrade má za cíl co nejrychleji docílit významného podílu nových „desítek“ na trhu tak, aby se platforma Windows (a její tržiště s aplikacemi Windows Store) stala zajímavější i pro softwarové vývojáře, kteří se v dnešní době zaměřují zejména na Android a iOS.

Pracovní obrazovka Windows 10

Pracovní obrazovka Windows 10 v (běžném) PC módu

Tablet mód – tzv. continuum

Microsoft jako vždy u nového systému ohlašuje spoustu nových funkcí. Jednou z těch zajímavých je přepínání mezi módem pro PC a tablet. Microsoft tuto funkci ilustruje na svém produktu Microsoft Surface, který má odjímatelnou klávesnici. Při jejím odpojení se systém právě zeptá, zda nechceme přejít do tabletového módu. V praxi ale počítejme, že bude možné přepínat mezi módy i jiným způsobem. Například pokud budeme mít notebook s neodjímatelnou klávesnicí, ale zároveň dotykovou obrazovkou. Tabletový mód připomíná hned na první pohled prostření Metro, kdy jednotlivé prvky jsou větší, aby se lépe ovládaly na dotykovém displayi.

windows 10 tablet mód

Nové Windows v tablet módu

Další jistě zajímavou novinkou je fakt, že Microsoft i na počítače přináší svého hlasového asistenta (tedy asistentku) Cortana. Tedy nyní bude snazší i na svém počítači zadávat příkazy i jej v ovládat pouze hlasem.

No, uvidíme jaké nové Windows 10 budou. Už se na ně těšíme. Pokud vlastníte alespoň Windows 7, již brzy z vás bude také hrdý majitel nových „desítek“ 🙂 .

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *