vypnuti-videi-facebook-logo

Jak vypnout automatické přehrávání videí na Facebooku?

Už to bude nějaký ten pátek, kdy Facebook přišel s inovativní novinkou, tedy s automatickým spuštěním/přehráním videí, která jsou vašimi přáteli sdílena (či pouze „olajkována“), čímž se zobrazí i ve vašem přehledu novinek.

To by nemusel být až takový problém, vždyť kdo by se nechtěl podívat na většinou vtipný gag, který se sice spustí, avšak s vypnutým zvukem a tak nikoho vlastně neruší? Stačí přece srolovat na stránce dolů/nahoru a video zůstane vaším očím skryto a vy tak budete mít klid. Inu, není tomu úplně tak…

vypnuti-videi-facebook-1

Krok jedna.

Jenže někteří uživatelé, pokud jim takového automatické spouštění videí tedy nevadí samo o sobě, mohou mýt jiný, daleko nepříjemnější problém. Pokud na Facebook přistupují z mobilních zařízení (smartphone, tablet…) s aktivovaným datovým předplatným, bude primárně při automatickém spouštění videí čerpáno z tohoto mobilního datové připojení. Jistě budete souhlasit, že je škoda utrácet za něco, co vlastně ani (možná) nechceme vidět.

Proto se v dnešním magazínovém článku zaměříme na vypnutí automatického přehrávání videí, nebo alespoň na úpravu tak, aby stažená data při připojení z mobilního tarifu nečerpala váš FUP limit. Níže nabídneme postup pro změnu nastavení videí jak pro počítač, tak i mobilní aplikaci pro operační systém Android.

vypnuti-videi-facebook-2

Krok dva.

Oba postupy jsou velice podobné a fungují na prakticky stejném principu, uplatníte je tedy i například u iOS, který bohužel aktuálně nemáme k dispozici – a nebojte, je to velice jednoduché, zvládne to opravdu každý 🙂 . K dispozici budete mít i obrázky s barevně označeným postupem.

Desktop

Z hlavní stránky je nutné rozkliknout ikonku v pravé straně obrazovky (vedle zámečku). Následně klikněte na nastavení.

Vlevo dole je položka video. Po kliknutí na ni jsme na místě – stačí si zvolit, zda-li chcete, nebo nechcete automaticky přehrávat videa (výchozí znamená přehrávat), a v případě, že chcete ponechat automatické spouštění zapnuté, máte ještě na výběr v jakém rozlišení budou primárně videa spouštěna (SD nebo HD).

Android

Bohužel vám nejsme schopni přinést konkrétní návod pro operační systém Android, a to z toho důvodu, že neustále aktualizace aplikace lehce pozměňují například rozložení funkčních tlačítek, a tak by jakýkoliv návod už nemusel být v době vydání článku aktuální. Postup je ale podobný. Vaším úkolem, zkrátka musíte trochu hledat, je dostat se do nastavení aplikací, kde už se vyskytuje přímo položka automatické přehrávání videí.

vypnuti-videi-facebook-3

Krok tři.

Ty lze posléze buď deaktivovat, nebo nastavit tak, aby se spouštěla jen při zapnutí Wi-Fi a nečerpala tak váš mobilní datový tarif. Další možností je přistupovat do Facebooku srze webové rozhraní, v němž je nastavení stejné jako u desktopové verze.

Doufáme, že jsme vám byli opětovně nápomoci při řešení této menší nepříjemnosti – zatím jde jen o zábavná videa přátel, jenže do budoucna je plánováno využití takovýchto videí pro reklamní účely. A to by nám všem určitě už tak milé nebylo…

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *