QuickScreenShots-logo

Snadné zachycení obrazovky s QuickScreenShots

Asi každý počítačový uživatel se někdy dostal do situace, kdy potřeboval zachytit dění na obrazovce nebo displeji počítače. V tom případě asi víte, jak může být tento proces zbytečně zdlouhavý. Pokud nemáte k dispozici speciální programy, je třeba klávesou PrintScreen uložit snímek do schránky operačního systému, vložit jej do programu a až pak jej exportovat. V dnešním článku si ukážeme, jak lze tuto činnost provést za pomocí pár kliknutí myší.

QuickScreenShots-volba

Volba způsobu a velikosti zachycené části obrazovky včetně ukázání klávesových zkratek.

Nástroj, kterému se podíváme na zoubek se jmenuje QuickScreenShots – název vypovídá o všem. 🙂 Jeho hlavní předností je usnadnění celého procesu, jak už ostatně bylo napsáno. V níže přiloženém návodu se detailně zaměříme na jednotlivé kroky a funkce.

Velkým plusem je, že rozhraní a ovládání celého programu je intuitivní a jednoduché i přesto, že je v anglickém jazyce. Po instalaci a spuštění aplikace stačí jednou kliknout na její ikonu v oznamovací oblasti. Pokud chcete zachytit celou obrazovku, klikněte na možnost „Full Desktop Screenshot“. Stačí pár vteřin počkat, program následně pomocí „vyskakovací bubliny“ oznámí vytvoření screenshotu a je hotovo – ano, program sám převede informaci na obrázek ve formátu PNG a uloží jej na předem na stavené místo (o tom později).

QuickScreenShots-zaznam-ulozeni

Oznámení o zachycení screenshotu.

Zachytit lze ale také jen vybranou část obrazovky, kterou si navolíte pomocí dvou os (k tomu slouží Region Screenshot) a jenom aktivní okno (volba Active Window Screenshot). V případě poslední možnosti je ale potřeba vcelku rychle kliknout právě na okno, jehož obsah chcete zachytit, jinými slovy zaktivnit jej. U obou těchto možností stačí chvíli vytrvat, než dojde k vytvoření obrázku, podobně jako u varianty „Full Desktop Screenshot“, popsané výše.

Nastavení a možnosti

To ale není vše, co program nabízí. Vyjma, řekněme klasických možností, jako je volba uložení souborů či nastavení klávesových zkratek (velice šikovné!), můžete ještě zachyceným snímkům přidávat jednoduché efekty či je hned upravovat v jednoduchém editoru, který umožňuje například přidání nápisů. Tyto nabídky a jejich nastavení naleznete pod „Settings“ a záložkami „Effects“ a „Drawing“.

Režim editace obrázku lze nastavit automaticky po zachycení obrázku. Můžete tak ale učinit i manuálně, a to pomocí nabídky „Restore“ po kliknutí na ikonu programu v oznamovací oblasti. Ten mimo jiné spouští i plnohodnotnou nabídku aplikace ve formě rozhraní, nám se ale líbí zjednodušené a výše popsané ovládání. 🙂

QuickScreenShots-ukazka-malovani

Ukázka jednoduché úpravy obrázku přímo v programu.

I odtud tedy budete moci zachytit celou obrazovku nebo její část, hlavně se vám ale snadno zpřístupní možnost volby efektů a kreslení do obrázku. Přejeme šťastnou ruku!

Přejít k popisu a stažení QuickScreenShots na Zdarma.org

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *