Rail Nation

Staňte se králem železnic v online hře Rail Nation

Snad každý malý kluk jednou snil o tom, jak se stane vlakovým strojvůdcem a bude jezdit po nejrůznějších železnicích. Někomu se to splnilo a jiným zase ne. Pro ty, kterým to nevyšlo, máme dobrou zprávu. Byla totiž vytvořena online hra, která z vás udělá vlakovým „vládcem“ se vším co k tomu budete potřebovat.

Jedná se o online strategickou hru, která nese název Rail Nation. Zatím je v testovací fázi, jde tedy o beta verzi. Ovšem už i tak nabídne zajímavé vlastnosti, které se v ní dají podniknout. V následujících řádcích si některé blíže představíme, aby jste věděli, o co se vlastně konkrétně jedná. Nebudeme se již nadále zdržovat a jdeme na to.

Začátek hraní

Nejdříve je zapotřebí se registrovat. Registrace je zdarma a stačí zadat jen email a heslo. Nic víc není potřeba. Je to opravdu snadné. Následně na email přijde potvrzovací link, pomocí kterého se registrace dokončí. Poté je ještě zapotřebí vymyslet přezdívku, nastavit si avatara a můžeme začít hrát.

Po prvním vstupu do hry nás uvítá dobře zpracovaný tutoriál s panem průvodčím Jardou Koloťukem. Ten nás provede celou hrou a ukáže nám, jak se co ovládá. Navíc během i po skončení tutoriálu, zadává úkoly, za které dostaneme nejrůznější odměny.

Tutoriál a úkoly

Pěkně udělaný tutoriál s průvodčím Jardou Koloťukem, který nás seznámí s hrou a poté nám zadává různé úkoly

Vozidla (vlaky)

Nejdůležitější součástí celé hry jsou samozřejmě vlaky. Ty slouží k tomu, abychom doručili určité zboží do daného města. Ze začátku máme k dispozici jeden vlak. Další získáme, když si je koupíme. K tomu je ovšem nutné dosáhnout jisté úrovně.

Kupování lokomotiv

Místnost pro koupi nových lokomotiv

Vozidla

Přehled všech koupených vozidel (vlaků). Nachází se zde informace o opotřebování a také co, která lokomotiva převáží.

Další možností je lokomotivy vyzkoumat pomocí výzkumných bodů, které získáme v laboratoři. Výzkum se netýká jen vlaků, ale i jejich součástek. Můžeme tak například vyzkoumat lepší kola, tlakové nádoby, různé písty, bezpečnostní ventily a mnoho dalšího. Jakmile vyzkoumáme určitou součástku, tak ji lze namontovat na vybranou lokomotivu a tím ji vylepšíme.

Výzkum

Místnost, kde se zkoumají nové lokomotivy a jejich součástky pro vylepšení

Jízdní plán

Ten je moc důležitý. Bez toho se nedá obejít. K vytvoření jízdního řádu stačí jen otevřít vybranou lokomotivu. Poté se zvolí, jaké zboží chceme převážet a kolik chceme připojit vagónů. Jejich počet je omezený podle typu lokomotivy. Nakonec se zvolí město, kam se má zboží doručit a potvrdíme. Rychlost doručení závisí na typu lokomotivy a na tom, jak daleko se zboží nachází.

Železniční síť

Železniční síť, která slouží pro převoz zboží do města

Když je plán vytvořen, vlaky začnou automaticky jezdit a vydělávat nám peníze. Nemusíme se už v podstatě o nic starat. Jen o jednu nezbytnou věc. Lokomotivy se totiž začnou opotřebovávat a je třeba je udržovat v pojízdném stavu. K tomu dospějeme tak, že si zvolíme lokomotivu, která má nízký stav životnosti a uděláme údržbu. Za ní se platí a její ceny závisí na tom, jak moc je daná lokomotiva poškozena, ale i tak to nejsou moc velké částky.

Nádraží

To patří ke každé vlakové společnosti a najdeme ho i v této hře. Zde se nachází několik budov a každá z nich nabízí něco jiného. Tou nejdůležitější je asi „Depo“, to nám totiž určuje kolik můžeme vlastnit lokomotiv. Jejich počet se zvýší, když tuto budovu dostaneme na vyšší úroveň. Dále pak zde máme Restauraci, Hotel či Nákupní centrum. Tyto tři budovy po jistém uplynulém čase dávají peníze a body reputace pro pokrok ve hře. Nádraží ještě obsahuje Stavební dvůr, Továrnu na koleje, Laboratoř, Banku, Nádražní halu, Prodej licencí a Loterii.

Nádarží

Nádraží s různými budovami, které mimo jiné slouží pro vylepšení lokomotiv a železniční sítě

Další vlastnosti

Kromě výše uvedených věcí nabízí ještě soutěže. Tyto soutěže se týkají převážně převážení určitého počtu zboží v daném čase. Pokud se soutěž podaří splnit, získat můžeme body pro prestiž, vylepšení lokomotiv, peníze apod. Také je možné se připojit k „Asociaci“ či získávat medaile za splnění různých úkolů a další zajímavé prvky.

Cíl hry

Cílem hry je dosáhnout co nejvyššího počtu bodů prestiže. Tyto body se získávají převážením zboží, zvyšováním úrovně budov v Nádraží, v soutěžích, během výzkumů vlaků a jejich součástek, kupováním lokomotiv atd. Způsobů, jak body reputace získat je opravdu mnoho.

Další cíl hry například spočívá v připojování podniků se zbožím. Tyto podniky se připojí, jakmile je postavena železnice, která k nim vede.

Závěr a hodnocení

I když je hra Rail Nation zatím jen jako beta verze, ukazuje se v dobrém světle. Zcela jistě potěší všechny fanoušky vlaků. Během procházené hry jsme nenarazily na nic, co by nás od ní odradilo. Za nás můžeme jen doporučit 🙂

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *