manazer-napajeni-logo

S Manažerem plánování poslouchá počítač na slovo, i když u něj nejste

Mnohé funkce známé převážně z televizorů, např. vypnutí v určitý čas, u počítače běžně nenajdete. To ale neznamená, že tuto a další funkce nelze do systému přidat. Počítač vás tak dokáže poslouchat v i čase, kdy u něj třeba přímo nesedíte.

Vhodným programem pro takovouto automatizaci je Manažer plánování. Umí toho navíc mnohem více. V článku si postupně představíme všechny jeho funkce. Tak pojďme se do toho pustit!

O co kráčí?

Jedná se vlastně o jediné okno, které nabízí osm různých funkcí spojených nějakým způsobem s provedením určitého úkonu počítače. Současně je k dispozici časovač pro nastavení přesného momentu, kdy mají být tyto činnosti uvedeny v platnost.

manazer-napajeni-hlavni-okno

Hlavní okno programu je přehledné a jednoduché.

Zvolit si můžete dva režimy – provedení úkonu v daný čas (s přesností na minutu) či odpočítávání, tedy výše zmíněný rádoby časovač. Vyjma časovače je zde ještě možnost okamžitého spuštění vybrané akce.

Jednotlivé operace

K dispozici jsou standardní úkony jako vypnutí a restartování počítače, odhlášení uživatele či režim spánku a úsporný režim. Nechybí ale třeba možnost vypnutí displeje, spuštění příkazu či probuzení počítače.

Určitý problém může nastat snad jen pouze s poslední možností. Pokud totiž chcete probudit počítač v předem určený čas, je zapotřebí plné kompatibility/podpory hardwaru i operačního systému, stejně tak je nutné zapnout podporu probouzení v BIOSu i v nastavení napájení v ovládacích panelech ve Windows, jak píše autor na svém webu, což jsme ale osobně nezkoušeli, proto v tomto ohledu budete muset dát sami na sebe.

manazer-upozorneni

Může si navolit upozornění na provedení úkonu půl minuty předtím, než se tak stane. Všimnete si odpočítávání v rámci barevné lišty v pozadí i ikonky na hlavním panelu.

Jinak jsme ale s žádnou ze služeb nezaznamenali sebemenší problém. Navíc ovládání celého programu je velice intuitivní. Stačí kliknout na službu, kterou chceme – dejme tomu, ať dostojíme nadpisu a tedy i tématu, že požadujeme vypnutí počítače na dobu za patnáct minut.

Po výběru služby stačí navolit dobu a spustit odpočítávání. Program zobrazí infolinku s ubývajícím časem, taktéž jeho ikonka na hlavním panelu se naplňuje podle toho, kolik času již uplynulo.

A tak je to ostatně s každou službou. Ještě je třeba se zmínit o šipce v pravém horním rohu. Ta pozadí okna aplikace buď podbarví bílou barvou, nebo jej částečně zprůhlední. Po kliknutí na ikonku programu po levé straně se zase zobrazí nápověda a možnosti.

Ty nejsou nikterak rozsáhlé, k dispozici je celkem šest nastavitelných „parametrů“, které můžete vidět na obrázku níže.

manazer-napajeni-nastaveni

Nastavení moc možností nenabízí, přesto postačí potřebám běžného uživatele.

Závěrečný verdikt

Manažer napájení hodnotíme velice pozitivně. Existuje celá řada prográmků, určených k vypnutí počítače, jeho restartu či odhlášení uživatele, ale Manažer kombinuje všechny tyto prvky, navíc přidává i další a méně tradiční obsah. Věříme, že i vám poslouží na výbornou, stejně jako slouží nám. O svoje názory se můžete podělit v komentářích, za něž budeme moc rádi!

Stáhnout Manažera napájení

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *