Odinstalace Skype z metra

Jak odinstalovat předinstalovaný „Metro“ Skype z Windows 8.1

Windows 8.1 přichází po instalaci již několika předinstalovanými aplikacemi. Skype nyní není výjimkou. Ukážeme si jak se ho snadno zbavit, resp. nainstalovat jeho klasickou verzi pro počítače (ne onu upravenou pro Metro).

V počítači s Windows 8.1 bohužel nalezneme nainstalovanou verzi Skype pro prostředí Metro (uzpůsobenou dle Microsoftu pro dotykové obrazovky a tablety). Protože drtivá většina z nás má Osm-jedničky na klasickém počítači, či prostě chce normální verzi Skypu, na kterou jsme zvyklí ukážeme si snadný postup jak vše napravit.

Klasická odinstalace u Metro aplikací nepomůže

Klasické odinstalování aplikací ve Windows

Klasické odinstalování aplikací ve Windows skrze Programy a funkce

Pokud jste zvyklí na klasický způsob jak odinstalovávat aplikace skrze Programy a funkce, zde s tímto nepochodíte. Ať budete hledat jak budete hledat, Skype mezi aplikacemi nenajdete.

Jak na to jít v prostředí Metra

Odinstalování moderní (Metro) verze jakékoliv aplikace je zdá se poměrně jednoduché. Stačí na dané aplikaci (zde Skypu) kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit volbu „Odinstalovat“. Poté se zobrazí požadavek o potvrzení a jakmile jej potvrdíme během chvilky daná aplikace ze Startovacího menu Metra zmizí.

Odinstalování Skype z proředí Metra

Kontextové menu pro odinstalování Skype z prostředí Metra

Potvrzení odinstalování aplikace

Výše uvedený způsob vás zbaví aplikace pro daného uživatele. Ale pokud vytvoříte nového uživatele, ten bude mít (zde např.) Skype pro Metro opět nainstalované. Pro vzevrubné odinstalování vám doporučíme návod z této stránky (je v angličtině).

Stáhnout plnou verzi Skype pro počítače

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *