Print Passport Photo

Vytvořte si průkazovou fotografii v pohodlí domova

Průkazové fotografie jsou potřebné pro občanské průkazy, pasy, různé průkazky, měsíčníky a další. Pokud si chceme takovou fotografii pořídit musíme zajít k fotografovi se vyfotit a zaplatit poplatek za provedení. V dnešní moderní době si ji ale můžeme udělat sami. Stačí mít k tomu kvalitní nástroj, který to dokáže.

Jedním z nich je Print Passport Photo. Z názvu je už jasné o co půjde. V překladu to tiž znamená tisk průkazových fotografií. Není to nic složitého a o tom se přesvědčíme v dnešním příspěvku, který je věnován právě tomuto programu.

Prostředí

Program je udělán jednoduše. Všechny funkce se nachází pouze v jednom okně a tak je práce s ním opravdu jednoduchá. Prostředí jako takové se dá rozdělit na tři části. Tou první je horní lišta. Zde nalezneme nabídku rozměrů pro naše průkazové fotografie. Celkem jich je pět a to 30×40 mm, 35×45 mm, 40×40 mm, 50×50 mm a 2×2 in. Na levé straně se nachází náhled nahrané fotografie a na pravé přístup k tisku, vložení fotografie a informace o programu.

Prostředí

Prostředí programu Print Passport Photo

Tvorba průkazové fotografie

Pro to, abychom mohli průkazovou fotografii vytvořit, si nejdříve musíme zvolit takovou fotografii, která se na to bude nejvíce hodit a to ve formátu JPG. Jakmile najdeme tu pravou, nahrajeme ji do programu. Buď klasicky přes „Otevřít foto…“ nebo pomocí funkce drag&drop, tedy „táhni a pusť“.

Po té je důležité si fotografii přesně nastavit. To se provede pomocí tlačítek, která se objeví po jejím vložení. Těch je celkem šest. Čtyři z nich slouží pro posouvání doleva, doprava, nahoru a dolů. Poslední dvě fotografii zmenší nebo zvětší.

Vložená fotografie

Vložená fotografie pro tvorbu a tisk průkazové fotografie

Když máme všechny tyto kroky hotové a jsme spokojení, je na řadě tisk naši fotografie. Ten se proveden kliknutím na „Tisk foto…“. Následně se otevře nabídka. Můžeme si vybrat tiskárnu pro tisk, orientaci na šířku nebo výšku a počet kopií od jedné až po deset. Pak už jen stačí dát tisk a máme naši průkazovou fotografii. Je to pravdu snadné a vyrobit takovouto fotografii by měl dokázat každý 🙂

Tisk

Okno pro nastavení tisku

Závěr

Nejedná se o špičkový program, ale dokáže udělat přesně to, co potřebujeme, tedy průkazovou fotografii. Velké plus je také to, že má pět jazykových verzí a to včetně češtiny. Dalšími jazyky jsou angličtina, francouzština, italština a němčina. Navíc si lze přidat i vlastní jazyk. Doporučujeme všem, kteří si chtějí udělat fotografii na různé průkazky a nechce se jim platit za fotografy.

Přejít ke stažení Print Passport Photo

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *