Upperpix

Představujeme online editor fotografií a obrázků Upperpix

Na internetu je k dispozici celá řada nejrůznějších editorů pro úpravy fotografií a obrázků. V dnešním příspěvku si představíme jeden z nich. Není možná tak známý, jako například Photoshop Express Editor, ale umožní nám základní editaci, která pro menší úpravy jistě postačí.

Jeho název je Upperpix a hned v první fázi nám nabídne například dvě možnosti pro vložení fotografií nebo obrázků. Tou první je klasické vložení z pevného disku. Druhá umí vložit obrázek zadáním jeho URL adresy.

Prostředí

Celkové prostředí jako takové, je velmi příjemné. Vše potřebné pro práci nalezneme v levé části. Zde se nachází šest položek pro editaci. Máme tak na výběr ze základních funkcí, písma, štětce, filtrů, obrazců a kreslených obrázků. Veškeré položky a jejich funkce si blíže popíšeme níže.

Tyto všechny položky mají samozřejmě k dispozici různé varianty. Není jich málo a tak by si měl každý z nás vybrat, co se právě jemu bude nejvíce líbit. 🙂

Funkce editoru

Základ

V této položce máme možnost provést úplně ty nejzákladnější úpravy. A to konkrétně oříznutí, rotaci, změnu velikosti, barvy nebo tvaru obrázku na kruh. Jakmile si jednu z těchto funkcí zvolíme, otevře se další nabídka. Ta se týká přesného nastavení oříznutí, velikosti apod.

Základy

Nabídka základních funkcí pro úpravy fotografií a obrázků

Vložení textu

Na výběr je celkem pět skupin fontů (Serif, Sans Serif, Display, HandWriting a Monoscape). Samozřejmě to není vše. Skupiny nabízejí po otevření mnoho různých variant písma a to více než sto. Pro vložení textu do fotografie nebo obrázku jen stačí zvolit daný typ písma a kliknout na něj. Pak můžeme psát, co potřebujeme.

Fonty

Výběr z velkého množství fontů pro písmo

Nezapomněli jsme ale na něco? Ovšem, že ano. Jde o editaci samotného textu. Změnit se dá velikost, barva, přidat podtrhnutí, tučné písmo atd. Je to stejné, jako v klasických textových editorech. 🙂

Štětec

Položka má název Štětec. Nejde ale o štětec v pravém slova smyslu. Je to v podstatě jen čára, kterou se maluje do našeho obrázku. Vybrat si je možné ze sedmi typů. Jejich názvy je těžké popsat, protože nejde přesně říci, jaký styl to vlastně je. 🙂

Štětce

Sedm štětců pro malování čar

Každá čára vlastní i prvky pro její detailní použití. Nastavit se dá tloušťka, barva, umístění atd.

Filtry

K této funkci snad není ani potřeba nic říkat. Snad každý ví, jak to funguje. 🙂 Jednoduše se jen zvolí vybraný filtr a vloží se do fotografie. Filtrů je čtrnáct, například můžeme jmenovat pixelizaci, rozmazání, hluk, invertní, černobílý a další.

Filtry

Nabídka filtrů pro změnu vzhledu fotografií a obrázků

Obrazce

Asi stejný případ jako filtry. Zvolí se obrazec, upraví se jeho velikost, umístění atd. a vloží se do upravované fotografie. Nic víc k tomu není třeba dodávat. K dispozici je kruh, obdélník, trojúhelník, elipsa a šestiúhelník.

Obrazce

Pět různých obrazců pro vložení do fotografií a obrázků

Kreslené obrázky a jiné

Zajímá a zábavná funkce. Ne všechny online foto editory ji mají a tak ji zcela jistě musíme ocenit. Je libo mít na fotografii letadlo, jak nám padá na hlavu? 🙂 Žádný problém. Jednoduše se najde v nekonečné nabídce obrázků letadlo a umístí se do fotografie.

Kreslené obrázky

Ukázka kreslených obrázků z online editoru Upperpix

Vyjmenovávat všechny obrázky, které editor nabízí, nemá cenu, byl by to dlouhý seznam. Ale abychom vás navnadili, tak nabízí komiksové a jiné bubliny, architekturu, hvězdy, zvířata a opravdu mnoho dalších.

Závěr

Upperpix nám toho moc k editaci nenabídne. Ale i přesto je to šikovná online aplikace, která nám může změnit vzhled našich fotografií nebo obrázků k lepšímu. Náš výsledek si také můžeme uložit a to ve formátu JPG nebo GIF. Vyzkoušeli jsme ho a můžeme vám ho doporučit k vyzkoušení, určitě nebudete litovat. 🙂

Přejít přímo na Upperpix zde: http://upperpix.com

Přejít k popisu editoru Upperpix na Zdarma.org

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *