Lara Croft: Relic Run logo

Lara Croft neztratila svůj půvab ani na mobilních telefonech

Populární videoherní série, jež se dočkala i dvou filmových zpracování s Angelinou Jolie v hlavní roli, se přesunula i na pole tabletů a chytrých mobilních telefonů. Tomb Raider disponuje již dvěma hry pro operační systém Android a iOS, a my jsme se rozhodli poslednímu kousku podívat na zoubek. Jak se tedy nejnovější mobilní Tomb Raider hraje?

Lara Croft: Relic Run je, jak ostatně napovídá i sám název, takzvanou endless runner hrou, v překladu něčím jako „běhací“ hrou. Vše funguje tak, že postava stále sama od sebe běží, vy se staráte „jen“ o uhýbání překážkám či zneškodňování soupeřů. Možná to zní trochu stereotypně, ale Relic Run je namíchán tak vhodně, že se nudit určitě nebudete.

Lara Croft: Relic Run menu

O propracované grafice se můžete přesvědčit už v hlavním menu.

Tomu dopomáhá i fakt, kdy přestože nemůžete jako by plně ovládat hlavní postavu, volíte si – nevědomky – další odvíjení příběhu. Hra totiž nabízí například několik rozcestí a je jen na vás, kterou cestou se vydáte, což s sebou přináší jednoduchou rovnici: jiná cesta, jiný příběh. Takže nudit se nebudete ani při opakování jednotlivých úrovní.

Lara Croft: Relic Run herní bonusy

Za nasbírané mince si můžete nakoupit spoustu bonusů – třeba účinnějších obleků.

Když už je řeč o příběhu: nečekejte nic převratného. Jednoduché klišé ve stylu všech předchozích her Tomb Raidera zde ale plně postačí. Archeoložka Lara Croft se vydává do neznámých míst postavených již vyhynulými civilizacemi, aby zde objevovala jejich tajemství a poklady.

Herní principy

To probíhá tak, že sbíráte mince, za něž nakupujete lepší zbraně a výbavu, střílíte po nepřátelích či bojujete s takzvanými bossy (jedním z nich je dokonce i T-Rex). Využívat můžete i speciálních vozítek. Kapitolou samou o sobě je vyhýbání se překážkám efektivními a efektními parkourovými kreacemi, při nichž se vždy hra zpomalí (lze vypnout). Koneckonců, obdobné až atletické výkony v podání Lary byly vždy doménou Tomb Raideru, takže pro fanouška série jedině plus.

Lara Croft: Relic Run propojení s facebookem

Klasicky si můžete hru provázat s účtem na Facebooku a okamžitě tam sdílet své výkony.

Co je dalším výrazným plusem, to je grafika, která je na hodně slušné úrovni. Lara vypadá snad lépe než v počítačové verzi hry z roku 2013, kolega Indiana Jones může závidět. 🙂 Škoda jen, že k dispozici jsou pouhá dvě herní prostředí, džungle (výchozí) a poušť (musí se odemknout hraním). Chystá se ale ještě horská mapa.

Lara Croft: Relic Run konec hry

Náraz do překážky se pro Laru rovná konec hry, který je, podobně jako v posledním počítačovém pokračování, doprovázen reálnými fyzikálními náležitostmi.

Mimochodem pouštní mapu, pokud nemáte dostatek trpělivosti, můžete, podobně jako většinu vylepšení a různých artefaktů, které usnadní hraní, koupit za drobný peníz. Není to však nutností a hra se dá bez problémů dohrát, aniž byste byli nuceni sahat do vaší peněženky.

Lara Croft: Relic Run akrobacie

Při akrobaciích hlavní hrdinky se hra zpomalí, abyste si její počínání maximálně vychutnali.

Fajn jsou také žebříčky s nejvyšším skórem, respektive uběhnutou vzdáleností, které, při propojení uživatelského účtu s Facebookem, můžete okamžitě sdílet se svými přáteli a porovnávat se navzájem.

Závěrem

Lara Croft: Relic Run má na to, aby zabavil hráče všech věkových kategorií na dlouhé hodiny, k čemuž dopomáhá nenáročný avšak zábavní herní princip nakombinovaný s líbivým grafickým zpracováním. Doporučujeme jej tedy a doufáme, že u něj strávíte příjemné chvilky plné zábavy – stejně jako my. 🙂

Přejít ke stažení Lara Croft: Relic Run

(Přidat komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *