Ostatní

Logo hry Wolf Quest

Okuste život vlka v Yellowstoneském národním parku ve hře WolfQuest

Eduweb ve spolupráci se zoologickou zahradou v Minesotě vytvořili 3D simulační hru Wolf Quest s cílem co nejvíce přiblížit reálný život vlků v Yellowstonu a seznámit tak hráče se životem v přírodě. Nejen že děj hry a chování zvířat by mělo odpovídat reálu, také všechna místa jsou vytvořena podle skutečné podoby národního parku. Celý dojem ještě zdůrazňuje střídání ročního období, denních fází a počasí. Základní informace a odkaz ke stažení najdete v příspěvku o Wolf Quest 2.5. Hrát můžete samostatně podle dějového příběhu nebo multiplayer ve více hráčích, kde se ve fantazii meze nekladou. Pro snadnější spolupráci s ostatními máte k dispozici chatovací box a nejste omezování žádnými úkoly. Zobrazit pokračování

(Přidat komentář)

Čím nahradit starý systém Windows XP? Linuxem!

Windows XP se stal doslova legendou. Jeho podpora trvala více než 12 let a oficiálně byla ukončena 8.4. 2014. Od té doby se systém neaktualizuje, nejsou pro něj opravy a spousta programů na nich přestává fungovat. Čím nahradit legendární, avšak víceméně mrtvá XP? Pokud nechcete platit za novou verzi Windows nebo nemáte výkonnější počítač pro Windows 8.1 nebo 10, máme pro vás alternativu! Přechod na Linux. S Linuxem se sžijete obvykle rychleji než si myslíte a za chvíli možná ani nepoznáte, že nepoužíváte Windows.

Zobrazit pokračování

(Přidat komentář)
Jak si vybrat počítač

Jak si vybrat a koupit ten správným počítač? Prověřte si procesor. Poradíme jak.

Koupě počítače či notebooku je i dnes krokem, který povětšinou řešíme jedenkrát za několik let. Nicméně i v informačních technologiích se mnoho výrobků (včetně počítačů) stalo více či méně spotřebním zbožím. Koupíme je, užijeme a poměrně brzo musíme jít kupovat znovu. Pokud si ale vyberete počítač ke koupit moudře, prodloužíte dobu, kdy vám bude dobře sloužit a samozřejmě získáte za své peníze více = tedy výkonnější PC.

Zobrazit pokračování

(Přidat komentář)
webtile split boss logo

Při přenosu / vypálení velkého souboru pomůže jeho rozdělení

Každý uživatel počítačů se pravděpodobně aspoň jednou dostal do situace, kdy chtěl poslat v příloze e-mailu soubor o příliš velké velikosti. Nezbývalo tak než jej pracně nahrát do nějaké online úschovny a nechat původního adresáta, aby si soubor stáhl sám. Nejenom touto problematikou se budeme zabývat v aktuálním magazínovém příspěvku.

Zobrazit pokračování

(Přidat komentář)
Lara Croft: Relic Run logo

Lara Croft neztratila svůj půvab ani na mobilních telefonech

Populární videoherní série, jež se dočkala i dvou filmových zpracování s Angelinou Jolie v hlavní roli, se přesunula i na pole tabletů a chytrých mobilních telefonů. Tomb Raider disponuje již dvěma hry pro operační systém Android a iOS, a my jsme se rozhodli poslednímu kousku podívat na zoubek. Jak se tedy nejnovější mobilní Tomb Raider hraje?

Zobrazit pokračování

(Přidat komentář)
Print Passport Photo

Vytvořte si průkazovou fotografii v pohodlí domova

Průkazové fotografie jsou potřebné pro občanské průkazy, pasy, různé průkazky, měsíčníky a další. Pokud si chceme takovou fotografii pořídit musíme zajít k fotografovi se vyfotit a zaplatit poplatek za provedení. V dnešní moderní době si ji ale můžeme udělat sami. Stačí mít k tomu kvalitní nástroj, který to dokáže.

Zobrazit pokračování

(Přidat komentář)
rychlé poznámky logo

Rychlé poznámky, o kterých jste možná neměli ani tušení

Dnešní magazínový příspěvek začneme trochu netradičně, a to následující otázkou: co udělá běžný uživatel Windows po čisté instalaci operačního systému? Odpověď je naprosto logická a oprávněná. Začne instalovat pro něj nezbytné aplikace a programy. Jenže to může být do určité míry chyba – snadno tak totiž přehlédne Rychlé poznámky, kterým se budeme na následujících řádcích věnovat.

Zobrazit pokračování

(Přidat komentář)