Flickr - online fotoalbum a úschovna pro vaše fotografie Funguje ve webovém prohlížeči

Online služba, která vám umožní mít své fotografie bez starostí umístěné na internetu a to i soukromě.

Flickr je poměrně známá služba pro vytváření fotoalb z vašich fotografií. Známá je zejména v zahraničí. Nově přitom služba podporuje i videa, i když je omezuje v délce na 90 sekund a na velikost 150 MB. Obecně je cíl služby flickr ve sdílení vašich fotografií s vašimi přáteli, známými a rodinou aniž byste museli mít nějakou WWW stránku. Služba je tedy primárně zaměřená na ukázání vašich fotografií světu. Pokud tedy nahráváte např. fotografii je ve výchozím nastavení nastavena tak, že ji bude moci si prohlédnout každý. Následně ale může určit, že danou fotografii si budou moci prohlédnout pouze vaši přátelé nebo pouze vaše rodina (nebo obě skupiny) a nebo bude fotografie také zcela a jen pouze Vaše osobní. Nikdo další si je tedy nebude moci prohlížet ani stahovat.

Flickr přináší:

  • 1 TB (terabajt) místa pro fotografie = 1 000 GB
  • má aplikaci pro Android i iOS chytré telefony

Služba Flickr je původně a hlavně zaměřená na sdílení fotografií mezi vámi a vašimi přáteli a rodinou, ale i mezi dalšími lidmi. U nahraných fotografií si tedy můžete nastavit popis (description) a určit tak zvané tagy (štítky), dle kterých je daná fotografie k nalezení v množství jiných dalších fotografií.

Fotografie můžete na svůj Flickr účet nahrávat z webového prohlížeče, ale můžete také použít k tomu speciálního programu, který by vše měl ulehčit.

Flickr je tedy služba, která vám umožňuje si organizovat a pokud chcete taky sdílet své fotografie se svými blízkými, ale klidně i s dalšími (pro vás cizími) lidmi. Služba je zdarma, ale je omezena v množství přenesených obrázků, případně videí za měsíc. Nicméně daný limit, se mi při běžném používání zdá jako velmi slušný a neobtěžující. Jedinou překážkou tak může být fakt, že před zřízením služby si musíte vytvořit tzv. Yahoo ID (vlastně se jedná o mailovou schránku na portále Yahoo). No a dalším drobnou překážkou je, že celá služba je v anglickém jazyce.

V našem prostředí obdobnou službu nabízí server Rajče. Není omezeno (oproti drobnému omezení Flickru), ale musíte souhlasit, že provozovatel může vaše fotografie použít pro propagaci služby.

Přejít na Flickr - Není závislý na OS


73 % (3 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Flickr
  • Pomůcky - ke stažení najdete program pro nahrávání fotek na Flickr - je pro Windows XP, Vista a Mac PC

Líbí se vám Flickr? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ne

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.