O Zdarma.org - naše filozofie

Zdarma.org slouží jako místo, kde se můžete dozvědět o věcech, které lze na internetu nalézt zdarma. Všechny programy, utility a další "věci" pro Váš počítač, které u nás naleznete, jsou zcela zdarma. Předně se soustředíme na: počítačové hry, dema her, programy, utility, fonty, legální MP3 a další a další. Nově jsme poté zařadili i rubriku zaměřující se na Aplikace pro mobilní telefony. V současné době v drtivé většině vše zejména pro operační systémy Windows (tedy Windows 95, 98, ME, XP, 2000...).

V šíři se neomezujeme na programy nebo utility jen určitého typu. Snažíme se, aby se o programech, které jsou zdarma a alespoň spolehlivě funkční, dozvědělo co možná nejvíce lidí.

Zároveň bychom chtěli, aby se na jednom místě (to je u nás na adrese www.zdarma.org) daly najít a hledat programy, utility, fonty, MP3 atd. zcela zdarma pro Váš počítač.

Jak to vše začalo?

Na začátku měl zakladatel stránek (dnes šéfredaktor) jisté množství freeware programů, které používal. Protože jich začínalo být dost, a chtěl si udělat nějaký jejich přehled, začal uvažovat jak to udělat. Řekl si, že když si s tím už dá tu práci a nějak si je bude "zapisovat", proč z toho rovnou neudělat WWW stránku a nepodělit se o tyto programy i s dalšími. Tak vznikla první verze tehdy ještě webu Zdarma.unas.cz provozována na systému internetového fóra.

Programy (a jiné věci) tam pomalu přibývaly a v konečné fázi jich tam bylo k nalezení přes 100. Tehdy ale nějaký milý hacker narušil vzhled stránek a tak se rozhodlo pro převod na jiný systém. Zvolen byl redakční systém, na který byly všechny dosavadní články přeneseny.
Na tomto systému v podstatě Zdarma.org funguje dodnes, pouze došlo k drobným úpravám, které nakonec vedly k téměř úplně novému systému. Vše proto, aby redakční systém vyhovoval více potřebám uveřejňování informací o programech a hrách, než psaní pouhých článků.

Jak a proč to vše funguje?

Server Zdarma.org je zde zejména proto, aby byl kvalitním zdrojem bezplatných počítačových programů a obecně vůbec "elektronických objektů a služeb". V současnosti projekt nemůže konkurovat v množství a pravidelnosti přidávaných programů komerčně provozovaných serverům. Na rozdíl od nich ale uvádí pouze programy a hry, které jsou opravdu zdarma. Tedy na Zdarma.org nenajdete žádný tzv. shareware, ale jen a pouze freeware a GNU svobodný software, free software.

Jak pomoci, zúčastnit se?

  1. Předně se můžete stát fanoušky naší Facebook stránky zde.
  2. Pokud se Vám naše snaha líbí, můžete pomoci tím, že pošlete upozornění (doporučení) na Zdarma.org svému kamarádovi / kamarádce zde.
  3. Pokud máte své WWW stránky, můžete uvést na nás odkaz, naše ikonky a odkazy najdete zde.
  4. V neposlední řadě je i u každého článku možnost poslat doporučení na něj na email Vašim přátelům.
  5. Samozřejmě budeme rádi za jakýkoliv tip (upozornění) na počítačový program, hru, MP3. Bohužel však z jisté časové náročnosti, kterou představuje psaní článků, může chvíli trvat, než se článek na Zdarma.org uveřejní. Tipy můžete podávat zde.
  6. Můžete se stát přímo i redaktorem píšícím příspěvky pro Zdarma.org. Tímto můžete taktéž pomoci v rozšiřování množství informací o programech, které lze na internetu nalézt zdarma pro naše počítače. Pokud se chcete stát autorem na Zdarma.org, kontaktujte nás zde.

Šéfredaktor Zdarma.org


MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.