AVG LinkScanner - real time ochrana proti nebezpečí z internetu Funguje na počítači

Program AVG LinkScaner je osamostatnělá část antivirového balíku AVG Antivirus, která slouží ke skenování, hlídání a ochraně před nebezpečnými WWW stránkami.

AVG LinksScaner tedy v reálném čase analyzuje odkazy na WWW stránky a pro uživatele analyzuje, jestli jsou tyto WWW stránky pro něho a jeho počítač hrozbou nebo nejsou. Program k tomu samozřejmě používá rozsáhlou databázi, a to i díky tomu, že LinkScaner je součástí antivirového balíku AVG.

Obranu AVG LinkScaneru lze rozdělit na dvě základní roviny:

  • u výsledků vyhledávání zobrazuje informaci o bezpečnosti nebo nebezpečnosti daného odkazu pro vás jako návštěvníka
  • dále u jakékoliv WWW stránky, kterou hodláte navštívit, kliknutím na odkaz i přímým zadáním adresy vyhodnotí jeji bezpečnost - v případě nebezpečnosti zastaví její načítání

Dle tvůrců LinkScaneru 95 % hrozeb ohrožení vašeho počítače přichází z internetu a AVG dokáže kolem 100 000 - 150 000 hrozeb denně zpracovat. Většina hrozeb je údajně také na dané WWW stránce pouze krátkou dobu, takže je téměř nemožné pro člověka se o ní včas dozvědět a nenavštívit ji. I proto je zde pravě software jakým je právě LinkScaner.

LinkScaner samozřejmě spolupracuje s vaším WWW prohlížečem a v současnosti by měl být bezproblémově spárovatelný s Internet Explorerem 6 a novějším a Mozilla Firefox 2 a novějším.

Samozřejmě, že samotný LinkScaner vás a váš počítač neochrání zcela, nicméně každá další překážka, kterou musí útočníci překonávat snižuje jejich šance být úspěšný. Každopádně i při používání LinkScaneru doporučujeme mít nainstalovaný i běžný antivirový program, třeba od stejné firmy pocházející AVG Free, který je také zdarma.

Stáhnout AVG LinkScanner (4,3 MB) - Win XP, Win Vista


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte AVG LinkScanner
Líbí se vám AVG LinkScanner? :
Operační systém: Win XP, Win Vista, Win 7, Mac OS, Win 8
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: AVG

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.