Diagramly - online tvorba vývojových schémat včetně UML Funguje ve webovém prohlížeči

Online webová aplikace umožňující návrh různých vývojových diagramů, schémat a procesních toků. Podporuje také UML jazyk včetně všech prvků. Výsledný diagram lze exportovat jako bitmapový obrázek či SVG grafiku. Vzhledem se aplikace podobá běžným programům.

Programů pro tvorbu nejrůznějších schémat a diagramů je mnoho, z freeware např. Dia, z těch placených pak například MS Visio. Diagramly je však plně online, běží na libyjské doméně ly. Taková online aplikace je skutečně unikátní. Nabídne plnohodnotné možnosti, včetně UML (Unified Modeling Language; jazyk pro standard v oblasti procesního modelování) a poradí si s tvorbou standardizovaných schémat dle této specifikace. Možno vytvořit diagramy algoritmů, návrh informačního systému, diagramy datových toků, postupu řešení a mnohé další. Uplatnění je široké. Co se týče nabídky prvků, jsou zde standardní prvky používané pro modelování, UML, dále pak šipky a spousta klipartů, takže není nutno tvořit jen „skutečně vážně", ale lze vytvořit barevné klipartové schéma. Všechny prvky lze samozřejmě popsat a text formátovat, opět jako v běžném textovém editoru.

Aplikace se vzhledem naprosto podobá běžné aplikaci, má hlavní nabídku, panel nástrojů a běžné ovládání. Nepotřebuje k běhu žádné doplňky prohlížeče, je postavena na JavaScriptu. Výstup lze uložit do bitmapových formátů, SVG grafiky či XML souboru. Ukládá do složky, kam stahujete soubory jako výchozí.

Diagramly nabízí:

  • plnohodnotnou online aplikaci pro tvorbu diagramů a schémat
  • plná podpora UML prvků a specifikace
  • množství prvků, včetně šipek a barevných klipartů
  • vzhled i ovládání jako běžná aplikace v počítači
  • možnosti exportu výstupu do bitmapové či vektorové grafiky, případně XML
  • srovnatelná funkčnost např. s aplikací Dia
  • pouze anglický jazyk

Online program Diagramly je ve své kategorii unikátní. Nabídne plnohodnotnou tvorbu diagramů a schémat toků, procesů, algoritmů, atd. včetně UML specifikace. Výstup lze uložit jako obraz či XML soubor. Ovládání naprosto shodné jako v běžné aplikaci. Naprosto spolehlivá funkčnost, nepotřebuje v prohlížeči žádné doplňky. Spousta klipartů umožní vytvořit neotřelá barevná schémata.

Domovská stránka Diagramly - Není závislý na OS


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Diagramly
Líbí se vám Diagramly? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ne

Šťítky: tvorba diagramů, diagramy

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.