VLC media player - přehrávač hudby i videa Je česky Funguje na mobilu Funguje na počítači

logo VLC media player

Skvělý multiplatformní multimediální přehrávač. Jeho přední výhodou je široká škála formátů videa, které přehraje a také jednoduchost ovládání.

Přehrávač není vázán na operační systém Windows, a tudíž jej spustíte i v Linuxu, Mac OS X, BeOS, NetBSD, FreeBSD, OpenBSD, Solarisu, QNX a Windows mobile pro Pocket PC.

Podpora video formátů je opravdu široká, dalo by se říci, že co v něm spustíte, to Vám přehraje. Tvůrci neopomněli například ani DVD video formát. Navíc není omezen pouze na video, dokáže otevřít i obrázky a audio soubory. Opět široký rozsah typů daných souborů. Navíc si můžete po nainstalování pluginu do Mozilly Firefox nebo Active X prvku do Internet Exploreru přehrávat ve Vašem prohlížeči i videa typu Quick time player a Windows media bez použití původních velkých balíků pro přehrávání těchto souborů. To je určitě dobře využitelné v operačních systémech jiných než Windows, protože například Windows media player tam nenainstalujete.

Další velkou výhodou je využití vlastních kodeků, takže nemusíte mít nainstalovány tuny dalších, které nevyužijete.

Co se vzhledu a ovládání týká, určitě Vám bude vyhovovat jednoduchost, s jakou můžete tento program nastavovat a poté i ovládat. Přehledný formulář pro Nastavení Vám usnadní práci možností přepnutí do simple (jednoduchého) módu. Druhou možností je pak zobrazit všechny možnosti nabídek, kdy máte mnohem větší volnost při nastavování.

A výhodami jsme ještě neskončili. VLC media player můžete použít i jako server, což znamená, že můžete jakékoliv video distribuovat na Vaší síti. A samozřejmě můžete VLC použít i opačným směrem, kdy přijímáte streamované video přímo ze sítě nebo rovnou z internetu. Díky této vlastnosti dokáže přehrávat televizní vysílání s podporou titulků a teletextu.

Dalším kladem je možnost přehrávat i poškozené nebo nekompletní soubory, pak to VLC bere jako proud dat, přičemž není jednoduché se například posouvat libovolně ve videu.

V neposlední řadě bych zmínil používání filtrů, které je opět přehledné, a proto se v něm rychle zorientujete. Můžete si tak video upravit podle své libosti. Například z něj odstranit šum, nebo ho tam naopak přidat, posunovat zvukovou stopu, nebo si udělat obraz černobílý.

A jako taková třešnička na dortu je funkce zachytávání obrazu, která není u podobných programů samozřejmostí.

VLC media player při přehrávání videa
Přehled multimediálních souborů k přehrání, tzv. playlistMožnosti nastavení VLC přehrávačeNa přehrávané audio i video lze aplikovat filtry a upravit jej tak

Stáhnout VLC media player (27,5 MB) - Win Me, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS, iOS, Android, Win 8


95 % (4 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte VLC media player

Líbí se vám VLC media player? :
Operační systém: Win Me, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, Mac OS, iOS, Android, Win 8
Jazyk: Český + Anglický + Německý
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: přehrávač hudby, přehrávač internetových rádií, přehrávač videa

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.