DeLi Linux - operační systém pro staré a nevýkonné počítače Funguje ve webovém prohlížeči

DeLi Linux neboli Desktop Light Linux je operační systém pro počítače s malým výkonem, zejména tedy pro ty staršího data výroby.

DeLi Linux již není dále vyvíjen, i když je samozřejmě plně funkční.
Nahradila ho distribude DeLi(cate) Linux, která z něj vychází a dále jej rozvíjí.

Variant operačního systému Linux je mnoho. Proto také nepřekvapí ani Linuxový operační systém DeLi Linux, který je zaměřen na ty starší a méně výkonné počítače. Jedná se přitom o operační systém mající grafické rozhraní a systém použitelný i na počítačích s procesorem 486 a například 16 MB RAM paměti, což jsou dnes již dosti "staré kousky".

DeLi neznamená nic k jídlu, ale jedná se o zkratku z "Destop Light", což předznamenává, že tento operační systém je odlehčen... proto také funguje bez problémů i na starších počítačích. Obsahuje přitom vše základní co můžete při práci na osobním počítači potřebovat. Najdete v něm již nainstalované:

  • e-mailový klient
  • internetový prohlížeč
  • balík kancelářských programů: textový editor (obdoba Word nebo OpenOffice.org Writer) i tabulkový procesor (obdoba Excel)
  • přehrávač audio souborů (obdoba WinAmp nebo...)
  • IM klient pro rychlé zprávy, neboli kecálek
  • správce souborů
  • a mnohé další

Distribuce DeLi Linux je sice určena pro starší počítače a je značně malá co do velikosti, ale jako u většiny Linuxových distribucí již v samotné instalaci nabízí všechny a nebo téměř všechny nejpoužívanější programy velmi snadno nainstalovatelné.

Tato linuxová distribuce je tak výbornou volbou pro starší počítače, které potřebujete na běžnou kancelářskou nebo "domácí" práci. Zvládnou téměř vše na co jste zvyklí z běžných počítačů a přitom fungují na strojích, které zažily např. Windows 95. Jedná se tedy o výborný operační systém, který nainstalujete i na počítač, který má i velmi minimální cenu a přitom s De Li Linuxem může ještě dobře sloužit.

Stáhnout DeLi Linux (251 MB) - Není závislý na OS


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte DeLi Linux
Líbí se vám DeLi Linux? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ne

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.