TestDisk & PhotoRec– snadná oprava pevného disku a obnova smazaných souborů -

TestDisk je nástroj pro snadnou opravu nefunkčního disku a PhotoRec obnoví omylem smazané soubory.

Program TestDisk může na první pohled odrazovat svým uživatelským prostředím, spouští se totiž z příkazové řádky. Nicméně i tak je jeho ovládání poměrně snadné a jeho obsluhu zvládne každý. Rozhodně však nedoporučujeme provádět neuvážené kroky, tento program může při špatném postupu poškodit váš počítač.

Spektrum funkcí nástroje TestDisk je totiž poměrně široké, krom kontroly diskových oddílů dovede například opravit tabulku diskových oddílů (avšak přitom vylučuje poškozené oddíly), obnovit ze zálohy tzv. bootovací sektor disku (zde jsou podporovány souborové systémy FAT12, FAT16, FAT32 a samozřejmě NTFS) nebo vytvořit nový, ovšem pouze pro systém FAT32 a NTFS. Tyto kroky se provádí například při fyzickém poškození disku, kdy by jinak nebylo možno data obnovit.

V případě, že systém nefunguje v důsledku poruchy pevného disku, se hodí možnost spustit TestDisk bez startu operačního systému. Pokud však operační systém funguje, potěší naopak multiplatformnost programu, kdy jsou podporovány tyto systémy:

  • DOS (i Windows 9x DOS-box)
  • Windows (NT4, 2000, XP, 2003, Vista)
  • Linux,
  • FreeBSD, NetBSD, OpenBSD
  • SunOS
  • MacOS.

Kromě nápravy škod na pevném disku můžete s tímto duem programů také obnovovat smazané soubory. To je realizováno pomocí připojeného prográmku PhotoRec, který se rovněž spouští v příkazové řádce. Zde jsou podporovány jak klasické pevné disky, tak flash disky a dokonce paměťové karty, připojené pomocí čteček. Podporována je celá řada souborů, mezi těmi nejběžněji používanými třeba hudba v MP3, obrázky v mnoha formátech nebo třeba zip archivy.

Jako alternativu můžeme doporučit například program FreeUndelete pro obnovu smazaných dat a program CloneZilla pro zálohu a obnovu diskových oddílů.  

TestDisk & PhotoRec ke stažení ZDE (0,7 MB)


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte TestDisk & PhotoRec– snadná oprava pevného disku a obnova smazaných souborů
Líbí se vám TestDisk & PhotoRec– snadná oprava pevného disku a obnova smazaných souborů? :
Instaluje se: Ne
Jednoduchá instalace: Ano
Jazyk: Anglický(verze pro:)(verze pro:)(verze pro:)(verze pro:)

Šťítky: obnovení smazaných souborů

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.