PCfonty - fonty a písma pro počítač Je česky Funguje ve webovém prohlížeči

PCfonty jsou webem, na kterém naleznete ke stažení dosti slušné množství fontů. Něco přes 44 tisíc.

Fonty, neboli počítačová písma jsou samy znaků pomocí kterých můžete následně v téměř jakémkoliv programu, který s nimi dokáže pracovat vytvářet texty. Kromě písem již v operačním systému obsažených je možno je dále rozšiřovat. Stránky PCfonty jsou jedny z mnoha na kterých naleznete ke stažení další fonty o které si ty své stávající v počítači můžete rozšířit. Jedinou poněkud nepříjemnou drobností je, že většina písem pochází ze zahraničí a tak i když jsou vizuálně přitažlivá neobsahují diakritiku (háčky a čárky). Naštěstí to ale neplatí o všech fontech :).

Server PCfonty přináší ve své sekci fontů celkem ke stažení úctyhodných 44 000 fontů. Pokud provozovatel uvádí číslo přesně, tak se jedná o více než dostačující sbírku počítačových písem. V detailním náhledu písem si je můžete i sami vyzkoušet a nechat si vygenerovat text dle vašeho uvážení.

Při stahování písem bych upozornil, že stránky automaticky při stahování "posílají" soubor s název pouze "a", který nemá definovanou příponu. Je vhodné tedy v některém z souborových manažerů, třeba v programu freeCommander staženému souboru opravit příponu na ".ttf" a případně jej vhodně přejmenovat. Font s příponou TTF lze již snadno přes ovládací panely Windows do systému nainstalovat.

I přes drobnou nevlídnost stránek PCfonty na nich nalezneme ke stažení značné množství fontů a je možno si je i před samotným stažením přímo na serveru vyzkoušet, což považuji za šikovnou vlastnost.

Přejít na PCfonty - Není závislý na OS


40 % (1 hlas)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte PCfonty
Líbí se vám PCfonty? :
Operační systém: Není závislý na OS
Jazyk: Český
Instaluje se: Ne

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 1 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.