Microsoft Baseline Security Analyzer - bezpečnostní sken nejen pro sítě Funguje na počítači

Nástroj Microsoft Baseline Security Analyzer je aplikace, která řeší testování zabezpečení systémů na platformě Windows. Má dva režimy, grafický a textový. Na konci uloží report o stavu. Můžeme testovat místní i vzdálený počítač v síti.

Aplikace Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA) není antivirové či firewallové řešení. Je zaměřen na skenování slabých míst zabezpečení v systému, která mohou představovat potenciální riziko. Kontroluje nejen systém samotný, ale také části a aplikace, jako je např. MS SQL Server, IIS služby, kontroluje slabá hesla, atd. MBSA pomůže zejména správcům, kteří tak mohou zkontrolovat celou síť, neboť je možné kontrolovat počítač podle IP adresy (pochopitelně k němu musíme mít přístup). Ale i domácí pokročilejší uživatel si tak snadno může ověřit stav zabezpečení svého počítače a dle reportu se třeba pokusit o zlepšení. Report se ukládá do formátu XML. V čem má MBSA smysl:

  • umožní kontrolovat stav zabezpečení místních i vzdálených počítačů podle IP adresy
  • skenuje nejen Windows jako systém, ale i aplikace a služby (SQL Server, IIS a další)
  • má grafické i textové prostředí – možnost volby nasazení
  • na konci vydá report o stavu
  • doplněk bezpečnostního řešení (firewall, antivir, atd.)

Microsoft Baseline Security Analyzer je vhodným nástrojem pro řešení zabezpečení na úrovni proaktivní kontroly stavu počítačů. Ocení jej především správci, ale i domácí uživatelé si mohou tak zjistit stav počítače. Předností je grafické i textové provedení, nasadí se dle potřeby. Např. pro rozhraní PowerShell*** bude vhodnější textová verze, která je i lepší, umožní více nastavení. Je v angličtině a několika dalších jazycích, čeština bohužel chybí. Je však k dispozici také v 64-bitové verzi.

Download stránka ke stažení Microsoft Baseline Security Analyzer (1,7 MB) - Win XP, Win Vista, Win 7 - stažení všech dostupných verzí MBSA


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Microsoft Baseline Security Analyzer
Líbí se vám Microsoft Baseline Security Analyzer? :
Operační systém: Win XP, Win Vista, Win 7
Jazyk: Anglický + Německý
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.