Regino - nastavte si ve Windows téměř cokoli Je česky Funguje na počítači

Aplikace Regino se řadí mezi tzv. tweakovací programy, umožní totiž nastavit ve Windows to, co by běžný uživatel nikde nenašel a co jinak ani nastavit nelze. Příjemným plusem je české/slovenské prostředí.

Operační systém Windows je sice perfektně konfigurovatelný pomocí Ovládacích panelů, případně MMC konzole pro správu zabezpečení a celého systému vč. firewallu. Přesto jsou nastavení, která není jen tak lehké změnit, aspoň ne pro běžného uživatele. Řada pokročilých konfigurací se totiž skrývá v registru systému či právě ve snap-in modulech MMC. Běžný uživatel o těchto možnostech často ani neví. Proto je zde Regino, aplikace, která v příjemném prostředí umí přehledně a jednoduše nastavit ve Windows i to, co byste marně hledali nebo jen obtížnou editací klíčů v systémovém registru. Regino umožní jednoduše změnit vzhled systému, měnit nastavení zabezpečení, cesty k systémovým složkám, konfigurovat plochu, nabídku Start, možnosti spouštění aplikací při startu OS, ovlivnit například ukončení „zamrznutých" procesů, atd. Možností je opravdu mnoho, co lze v programu Regino nastavit. Například možnost nevyžadovat stisk Ctrl+Alt+Del pro přihlášení lze běžně ovlivnit jen pomocí MMC konzole zásad účtů, pomocí aplikace Regino to zvládne každý. Obsahuje dokonce i modul pro čištění disku, který nahradí standardní Vyčištění disku ve Windows.

Regino přináší:

  • jednoduchá možnost nastavení jinak nepřístupných možností Windows
  • není potřeba žádné hlubší znalosti konfigurace
  • přehledné rozdělení pomocí tlačítek dle druhu nastavení
  • české/slovenské rozhraní aplikace
  • možnosti čištění disku
  • podpora Windows 95 – Windows 7

Regino je užitečný program ke konfigurace skrytých či obtížně nastavitelných možností v OS Windows. Je vytvořen slovenským autorem, k dispozici je i česká verze. Přestože Regino umožní nastavit téměř cokoli ve Windows, je však nutno upozornit, že některá nastavení mohou výrazně změnit chování systému, zejména pro jiné aplikace využívající systémové konfigurace nebo je-li počítač v síti a řídí se některými politikami zabezpečení. To se týká zejména změny systémových cest. Na webu autora jsou i další užitečné utility ke stažení zcela zdarma.

Stáhnout Regino (0,9 MB) - Win 95, Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Regino

Líbí se vám Regino? :
Operační systém: Win 95, Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7
Jazyk: Český
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.