Bochs - multiplatformní emulátor Funguje na počítači

Robustní emulátor umožňující spuštění několika operačních systémů na jednom počítači. Poradí si s různými OS a je dostupný jako open-source řešení. Nechybí ani podpora aktualizace VGABIOSu.

Emulátory obecně mají za úkol na počítači simulovat spuštění jiného OS, než je instalován a umožnit tak rozběhnout virtuálně aplikace pro tento emulovaný OS. Bochs je jedním z nich. Jeho předností je multiplatformnost a podpora spuštění více OS na jednom počítači. A přesto je zcela zdarma, navíc se zdrojovými kódy.

Bochs je emulátor, určený pro různé OS a má možnost emulovat téměř jakýkoli jiný OS. A to vše na jednom počítači. Je neustále aktualizován a rostou možnosti emulace skrz různými konfiguracemi systémů. Nechybí ani podpora aktualizace VGABIOSu. Vývoj se mění téměř každý měsíc, takže Bochs má aktuální možnosti. Je dostupný jako EXE aplikace pro Windows, RPM balíček pro Linux, TAR archiv nezávislý na OS a 64-bit verzi Windows. Je tak možno provozovat emulaci skrz různými konfiguracemi a systémy. Hardwarově si poradí s procesory třídy 386 stejně jako moderní 64-bitové, včetně podpory AMD-64 a běžnými zařízeními.

Bochs nabízí:

  • multiplatformní emulátor
  • možnost provozu více OS na jednom počítači
  • široká podpora HW i OS
  • stále nové verze, takže je aktuální vzhledem k HW i OS

Bochs je open-source multiplatformní emulátor pro jiné OS. Podporuje spolehlivě různé HW konfigurace a operační systémy. Ke stažení je více verzí dle použitého OS. Na webu je taktéž uživatelská a programátorská příručka a zdrojové kódy v jazyce C++ k možné rekompilaci programu. Není určen pro MacOS.

Stáhnout Bochs (4,0 MB) - Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux - Win32 EXE instalátor


12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Bochs

Líbí se vám Bochs? :
Operační systém: Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Linux, MS-DOS / FreeDOS
Jazyk: Anglický
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.