Xnview - prohlížeč a editor obrázků, fotek Je česky Funguje na počítači

logo Xnview

Velmi zdařilý prohlížeč obrázků a fotografií. V plné instalaci (je zdarma) umožňuje prohlížet přes 400 grafických formátů. Samozřejmostí jsou i úpravy fotek a obrázků.

Program XnView je zejména prohlížeč obrázků a fotografií, umožňuje ale i mnohé úpravy a zlepšení fotografií a obrázků. Právem jej tak můžeme řadit mezi prohlížeče, které zvládnout i některé pokročilé úpravy fotografií. Tento program umožňuje prohlížet víc než 400 grafických formátů (PNG, JPG, TGA, TDI, GIF, Photo CD, PSD a mnoho dalších). Mezi podporovanými formáty najdete i profesionální PSD.

XnView umožňuje téměř všechny potřebné úpravy fotografií, podporuje i zásuvné filtry používané v Adobe Photoshopu. Program zvládá základní úpravy obrázků a fotografií. Obsahuje ale i některé základní grafické filtry jako je: rozmazání, reliéf, čočka, zvlnění.

XnView přináší:

  • hlavně slouží pro pohodlné prohlížení fotografií
  • dokáže vytvářet i samospustitelné foto prezentace z fotografií (ve formě spořiče nebo videa)
  • dokáže snižovat počet barev u obrázku, dokáže měnit jeho velikost, formát, úroveň komprese
  • fotografie lze otáčet, ořezávat, lze do nich přidávat text
  • dokáže číst i vytvářet metadata u fotografií
  • přečte EXIF data z fotoaparátu
  • dokáže upravovat úrovně, gamma, imitovat solarizaci nebo posterizaci
  • fotky je možno upravovat dávkově (hromadně)

Program je zdarma pro nekomerční užití v domácnosti. Zajímavé je, že dostupná je stále i verze pro operační systém Windows 3.11.

XnView je tedy prohlížeč fotografií (zvládá i videa), který se může pyšnit i mnohými editačními funkcemi. Pro běžné použití se tedy jedná o ideální program pro prohlížení a základní úpravy fotografií. Pro pokročilejší úpravy fotografií bych poté doporučil téměř profesionální GIMP nebo některý z jednodušších ale výborně použitelných foto editorů jako je Paint.NET, PhotoPlus nebo PhotoFiltre. Mezi prohlížeči fotografií zdarma je pro XnView konkurencí český Zoner Photo Editor Free nebo Faststone Image Viewer.

Xnview zobrazující přehled souborů s větším nahledem jednoho z nich.
Zobrazení fotografie s lištou základních úpravPoložky menu Obrázek s možnostmi úpravNástroje programuEXIF informace o fotografiiEditace komentáře fotky

Stáhnout Xnview (4,7 MB) - Win 95, Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8, Win 10


90 % (2 hlasy)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Xnview

Líbí se vám Xnview? :
Operační systém: Win 95, Win 98, Win Me, Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7, Win 8, Win 10
Jazyk: Český + Anglický + Německý
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano

Šťítky: dávkové zpracování souborů, prohlížeč obrázků, zmenšení velikosti fotografií, změna velikosti fotografií, úprava fotografií

Kód pro sdílení článku: (zobrazit »)

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Počet komentářů: 0 (Ukaž komentáře) | Přidat komentář |
|
Informační e-mailDoporučit článek kamarádovi / kamarádce (e-mailem)

MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.