Recuva - obnovení smazaných souborů

Snad každému se někdy stane, že se mu podaří omylem smazat nějaké soubory, které nechtěl. Pro tyto případy vám pomůže tento program, pomůže vám i v případě problémů se soubory na paměťové kartě.

Recuva je jedním z programů, které umožňují obnovení i již smazaných souborů Jedná se o program, který nemusíte jak je rok dlouhý potřebovat. Ale může se stát, že až si něco omylem nebo nechtě smažete začnete tento program naprosto milovat - to za předpokladu, že vám smazané soubory dokáže obnovit.

K nechtěnému smazání dat dojde většinou pokud mažeme data tak zvaně "na tvrdo", data se tedy ihned smažou a nepřesouvají tedy do koše. V běžném průzkumníku Windows se maže "na tvrdo" s pomocí klávesy SHIFT + DELETE. Pokud používáte některý ze souborových manažerů soubory se mažou "na tvrdo" většinou přes klávesovou zkratku SHIFT + F8.

Jaké jsou tedy možnosti programu Recuva? Program pracuje tak jako většina jiných programů na obnovu souborů tak, že zadáte disk (C: nebo jiný) na kterém k nechtěnému smazání došlo a soubor nalezne všechny soubory, které ještě obnovit a zachránit lze. Program Recuva dokáže obnovit i soubory, pokud ve Windows tak zvaně "vysypete" koš se smazanými soubory, dokáže si poradit i se smazanými soubory na paměťových kartách z digitálních fotoaparátů nebo MP3 přehrávačů.

Při snaze o obnovu nechtě smazaných souborů je pro větší úspěšnost nutno dodržet jedno pravidlo. Pokusit se o obnovu souborů co nejdříve po jejich smazání, navíc co nejméně provádět na počítači operace, které zapisují na daný disk. Ideálně neprovádět takové operace žádné. Soubory totiž i po smazání "na tvrdo" nejsou z disku odstraněny, ale pouze se odstraní informace, kde lze soubor na disku nalézt. Program Recuva tedy provádí to, že prochází volná místa disku a tyto smazané soubory vyhledává. Problém nastane pokud na místo, kde smyzaný soubory byl se zapíšou nový soubor, poté již většinou původní soubor obnovit nelze. V ideálním případě je tedy dobré mít program podobný např. programu Recuva již nainstalovaný, aby po nechtěném smazání již nedošlo k žádnému novému zapisování na daný disk počítače. Pokud máte raději program, který není nutno instalovat zkuste program Restoration.

Stažení přímo ZDE (2,1 MB)


20 % (1 hlas)12345 (5 = nejlepší) Ohodnoťte Recuva - obnovení smazaných souborů
Líbí se vám Recuva - obnovení smazaných souborů? :
Ohodnoťte příspěvek na síti: Program na obnovu smazaných souborů umožňuje obnovit soubory a data, která byla jinak nenávratně smazána. Umí pracovat i s paměťovými kartami. Co je to Flattr?
Instaluje se: Ano
Jednoduchá instalace: Ano
Jazyk: Anglický

Šťítky: obnovení smazaných souborů

Kód pro sdílení článku:

Odkaz:

HTML kód:

Kód do fóra:

Přidejte Tip

Znáte nějaký dobrý program, hru, MP3 skupiny, které jsou zdarma? Pošlete nám tip
MP3: Vivaldi , Jaromír Nohavica MP3
Programy: AVG zdarma , avast! Free Antivirus , OpenOffice.org , online ICQ , Verdict Free anglicko český slovník , CCleaner, KMPlayer
Video: Co bude dnes k večeři , Vyprávěj , iVysílání
Ostatní: SMS zdarma do všech sítí , Seriály online , CCCP kompletní video kodeky , Online disk Dropbox s 500 MB bonusem.